Pikantní derby o semifinále. Zdvižený prst, tvrdí Češi o historické prohře se Slováky

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 11. 2022 17:52
Čeští florbalisté vstoupí do play off mistrovství světa v Curychu v pátek v 15:00 čtvrtfinálovým soubojem se Slovenskem, které je zaskočilo v květnu v kvalifikaci v italském Celanu a vyhrálo 5:4. Pro favorizované Čechy to bylo v jedenáctém vzájemném zápase první zaváhání.
Radost českých florbalistů na letošním MS
Radost českých florbalistů na letošním MS | Foto: Český florbal

Vítěz duelu se utká v sobotu v semifinále s lepším z dnešního utkání mezi domácím Švýcarskem a Lotyšskem.

"Bude proti nám stát kvalitní tým s kvalitní obranou, který je silný v útoku a má výrazné individuality. Na to si budeme muset dát pozor," varoval trenér Jaroslav Berka.

Jeho tým se Slovenskem prohrál ve finále kvalifikace MS, kde se zápasy hrály místo klasického formátu 3×20 minut jen 3×15.

"Prohra v Celanu je pro nás varování a uvědomujeme si, že abychom uspěli, musíme předvést výrazně lepší výkon než na kvalifikaci. Jedná se o čtvrtfinále mistrovství světa, motivaci uspět máme samozřejmě nejvyšší," podotkl Berka.

Slovenský tým vede český trenér Radomír Mrázek s asistentem Karlem Ševčíkem. Ve dvacetičlenném kádru mají 13 hráčů z české superligy.

"S Radomírem se známe, ale není to nic zvláštního. Znám i spoustu jiných trenérů a také to do průběhu zápasu nebo přípravy nevstupuje," mávl rukou Berka.

Češi po třech duelech ve třech dnech s Lotyšskem (6:3), Německem (8:6) a Švédskem (3:3) půjdou po třídenním zápasovém volnu do závěrečného programu opět tří zápasů během tří dnů.

"Obrovsky se těším. Z týmu jde veliká energie. Máme za sebou hodně precizní přípravu a jsem na to utkání zvědavý," prohlásil útočník Mikuláš Krbec.

"Slováci hodně zapracovali na obraně. Celkově jsou velice kompaktní. Čekám velký počet brejků. Musíme si vážit balonu, abychom je do těch situací nepouštěli. Myslím, že to bude vyrovnané," odhadoval Krbec.

Výhru Slováků v Celanu bere jako varování. "Je to zdvižený prst, abychom soupeře nepodcenili. Situace je ale úplně jiná. Jsme na mistrovství světa a také jsme udělali velký kus práce," věřil.

V týmu soupeře má Krbec spoluhráče ze Sparty Kristiána Kozáka a dříve hrál i s dalšími slovenskými reprezentanty.

"Hodně se hecujeme na tréninku. Myslím, že na hřišti projde něco mezi řečí a pár soubojů tam navíc bude. Slováky jsem si přál, protože jim máme co vracet z kvalifikace. Máme dluh před fanoušky i pro nás do kabiny," dodal Krbec.

Mrázkovi je jasné, že oproti kvalifikaci bude obhájce bronzu těžké překvapit. "Pro nás je to strašně těžký duel. Budeme se maximálně těšit, ale favorit v zápase je jasně daný," tvrdil kouč Slovenska.

"Dá se předpokládat, že procentuální držení balonu bude 30 ku 70 možná 20 ku 80. My se budeme snažit mít balonek trochu víc pod kontrolou a to procento navýšit. Budeme se snažit hrozit z brejků, pokud nám nějaké Češi dovolí," prohlásil Mrázek, jehož tým ve skupině A hrál s Finskem (1:8), Norskem (7:6) a Švýcarskem (3:9). Ve středečním předkole play off vyřadil Polsko po výhře 9:1.

 

Právě se děje

Další zprávy