Opakovaně dopoval. Teď už si uzbecký olympionik nezazávodí

ČTK ČTK
6. 4. 2017 19:45
Uzbecký zápasník Soslan Tigijev byl potrestán za opakované užívání podpůrných látek. Třiatřicetiletý olympionik si v životě už nezazávodí.
Uzbecký zápasník dostal doživotní trest za doping
Uzbecký zápasník dostal doživotní trest za doping | Foto: Reuters

Corsier-Sur-Vevey - Mezinárodní federace zápasu potrestala doživotním zákazem startu uzbeckého zápasníka Soslana Tigijeva za opakované porušení pravidel o dopingu.

Třiatřicetiletý volnostylař ve váze do 74 kg loni dodatečně přišel o stříbrnou medaili z olympiády v Pekingu 2008 a provinil se i na londýnských hrách 2012, nedlouho po nichž byl diskvalifikován z třetího místa.

Dvouletý trest dostali jeho o dva roky starší bratr Tajmuraz Tigijev, který reprezentuje Kazachstán, a ruský zápasník Chasan Barojev. Federace anulovala jejich výsledky dosažené v dvouletém období počínaje pekingskou olympiádou. Na ní oba vybojovali stříbro, které loni museli po pozitivních testech při opětovných analýzách vzorků vrátit; volnostylař Tajmuraz Tigijev ve váze do 96 kg, Barojev mezi zápasníky v řecko-římském stylu ve váze do 120 kg.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy