Olympiáda, Euro i Kanadský pohár. Nabitý sportovní rok 2016 je tu. A co bude v Česku?

Podívejte se ve fotopřehledu na nejvýznamnější tuzemské i zahraniční sportovní události nadcházejícího roku.
V Česku se bude olympiáda prožívat především na Lipně. Tam vznikne sportovně-fanouškovský areál ve stylu toho, který stál na Letné během her v Soči.
Největší fotbalovou událostí roku je pochopitelně Euro ve Francii. Hrát se bude od 10. června do 10. července a zúčastní se ho i český (a slovenský) tým.
Antonín Panenka pomohl při losu Čechy nasměrovat do skupiny se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem. Svěřenci Pavla Vrby se s nimi v tomto pořadí utkají 13., 17. a 21. června.
Pojďme na hokej. Ten má vrcholy hned dva. V květnu se tradičně uskuteční hokejový šampionát, který tentokrát hostí Rusko. Hrát se bude 6. až 22. května v Moskvě a Petrohradě. Zlato obhajuje Kanada, která triumfovala loni v Praze, Češi skončili opět čtvrtí.
Foto: Aktuálně.cz
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
1. 1. 2016 7:00
Podívejte se ve fotopřehledu na nejvýznamnější tuzemské i zahraniční sportovní události nadcházejícího roku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy