Obhájce ve Velké pardubické změnil jezdce

ip
14. 10. 2007 14:31
V Pardubicích se běží hlavní dostih sezony
Cílová rovinka při dostihu ve Velké Chuchli
Cílová rovinka při dostihu ve Velké Chuchli | Foto: Aktuálně.cz

Pardubice - V sedle obhájce loňského vítězství ve Velké pardubické, koně Decenta Fellowa, nevyrazil týž jezdec jako při minulém triumfu.

Josefa Bartoše, který si v sobotu zlomil vřetenní kost, v letošním závodu nahradil Tomáš Burt, ačkoliv měl v jednom z dostihů předcházejících hlavnímu dostihu také ošklivě vyhlížející pád. Přijela i sanitka, nicméně jezdec odešel z místa kolize nakonec po svých.

Jeho startu ve Velké v sedle velkého favorita nic nebránilo.

Majitel Decet Fellowa Charvát v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že pro jeho koně, kterého nikdo jiný než Bartoš nejezdil, to může být nevýhoda, ale také výzva. Kurs vypsaný na největšího favorita letošní Velké byl před závodem 3:1.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Novým bezpečnostním poradcem Trumpa by se měl stát vyslanec pro záležitosti rukojmích O´Brian

Trump oznámil, že hodlá do funkce svého bezpečnostního poradce jmenovat Roberta O'Briena, dosavadního zvláštního vyslance pro záležitosti rukojmích. O'Brien, jenž například nedávno dohlížel na soudní proces s rapperem A$AP Rockym ve Švédsku, byl jedním z prezidentových favoritů. Poslední poradce John Bolton rezignoval 10. září kvůli názorovým neshodám s Trumpem. 

před 1 hodinou

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy