Obhájce ve Velké pardubické změnil jezdce

ip
14. 10. 2007 14:31
V Pardubicích se běží hlavní dostih sezony
Cílová rovinka při dostihu ve Velké Chuchli
Cílová rovinka při dostihu ve Velké Chuchli | Foto: Aktuálně.cz

Pardubice - V sedle obhájce loňského vítězství ve Velké pardubické, koně Decenta Fellowa, nevyrazil týž jezdec jako při minulém triumfu.

Josefa Bartoše, který si v sobotu zlomil vřetenní kost, v letošním závodu nahradil Tomáš Burt, ačkoliv měl v jednom z dostihů předcházejících hlavnímu dostihu také ošklivě vyhlížející pád. Přijela i sanitka, nicméně jezdec odešel z místa kolize nakonec po svých.

Jeho startu ve Velké v sedle velkého favorita nic nebránilo.

Majitel Decet Fellowa Charvát v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že pro jeho koně, kterého nikdo jiný než Bartoš nejezdil, to může být nevýhoda, ale také výzva. Kurs vypsaný na největšího favorita letošní Velké byl před závodem 3:1.

 

Právě se děje

před 42 minutami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Další zprávy