Nymburské basketbalistky postoupily v poháru FIBA z druhého místa

15. 12. 2016 20:43
Nymburské basketbalistky prohrály v přímém souboji o prvenství ve skupině Evropského poháru FIBA s italskou Ragusou 53:58.
Nová verze koženého míče, která se vrací do basketbalové NBA po nespokojených reakcích na syntetické míče, se kterými byla zahájena právě probíhající sezona. | Foto: Reuters

Nymburk - Nymburské basketbalistky prohrály v přímém souboji o první místo ve skupině Evropského poháru FIBA doma s italskou Ragusou 53:58. V úvodu poslední čtvrtiny domácí tým vedl o pět bodů, ale v závěrečných třech minutách neskóroval a soupeř sedmi body v řadě strhl vítězství na svou stranu. Ragusa oplatila Nymburku listopadovou těsnou porážku z utkání v Itálii a skupinu E vyhrála o jeden bod. Do osmifinále postoupily oba celky.

Nejvýraznější postavou zápasu byla stejně jako v Raguse španělská pivotka senegalského původu Astou Ndourová. Stříbrná olympijská medailistka z Ria nastřílela 27 bodů a k tomu doskočila deset míčů. V týmu byla jedinou hráčkou s více než deseti body, stejně jako na domácí straně Lenka Bartáková, která dala 12 bodů.