Němec Pollack vyhrál etapu v Kalifornii, vedou stále Američané

ČTK
26. 2. 2006 9:14
Šestou etapu cyklistického závodu Kolem Kalifornie vyhrál v sobotu německý jezdec Olaf Pollack. Pro první dílčí vítězství závodníka z Evropy si člen týmu T-Mobile dojel v hromadném spurtu téměř celého pelotonu. Za ním skončili Ital Riccardo Ricco a domácí Fred Rodriguez.

Přední pozice v celkové klasifikaci ale uhájili američtí jezdci. Ve vedení je stále Floyd Landis se zhruba půlminutovým náskokem před Davidem Zabriskiem a Bobbym Julichem. Dnes vyvrcholí závod etapou na trase o délce 123 kilometrů, peloton čeká deset okruhů v Redondo Beach. Výsledky - 6. etapa (144 km): 1. Pollack (Něm.) 3:26:39, 2. Ricco (It.), 3. Rodriguez (USA), 4. Fraser (Kan.), 5. Wegmann, 6. Kopp (oba Něm.) všichni stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Landis 19:56:19, 2. Zabriskie -29, 3. Julich -34, 4. Hincapie (všichni USA) -45, 5. O'Neill (Austr.) - 1:08, 6. Leipheimer (USA) -1:10.