Největší česká akce MMA. Vémola jde do boje i po operaci krční páteře, ale na Ondruše si věří

ČTK ČTK
6. 12. 2017 16:13
Pražská O2 arena uvidí ve čtvrtek ukázku smíšené bojového umění Karla Vémoly a Petra Ondruše o pás českého šampiona polotěžké váhy.
Karel Vémola
Karel Vémola | Foto: Filip Škeřík/www.extraround.cz

Praha - Více než sedm tisíc diváků by mělo ve čtvrtek večer sledovat v pražské O2 areně největší galavečer MMA v české historii. Jeho vrcholem bude dlouho očekávaný a několikrát odložený souboj výrazných postav domácího smíšeného bojového umění Karla Vémoly a Petra Ondruše o pás českého šampiona polotěžké váhy.

Ondruš s Vémolou se měli utkat již před čtyřmi lety, ale z duelu sešlo a oba borci se od té doby občas provokovali na sociálních sítích. Až ve čtvrtek se postaví v kleci proti sobě. A Vémola několikrát prohlásil, že zápas ukončí již v prvním kole.

"Určitě nebudu stoprocentně připravený, ale na Pína mi to bude stačit. Ve finále se nemá cenu na něco vymlouvat. Všichni víme, že jeho stav není taky stoprocentní. Je starý, domlácený a zranění má tady dost. Nebudu se rozhodně na nic vymlouvat. Kdybych nebyl schopný boje, nenastoupil bych do ringu," uvedl Vémola, který nedávno absolvoval operaci krční páteře. Poté ale už absolvoval jeden testovací zápas.

Nic jiného než rychlou výhru Vémola nebere. V případě, že by prohrál, je připraven ukončit kariéru. "Budu připravený tak, abych ho v prvním kole ukončil. Na to trénujeme taktiku, techniku. Přesně vím, jak bude zápas vypadat, a vše půjde podle plánu," řekl Vémola.

Ondruš se v zápase představí po třech letech a je si vědom, že většina fanoušků i odborníků favorizuje soupeře. "Do zápasu jdu jako papírový outsider, ale to mi vůbec nevadí. Spíš naopak. A Karlos moc dobře ví, jak to bude bolet… S čím jdu do zápasu? S tím, že ho nejdříve utahám a pak zbiju v postoji," uvedl Ondruš pro czechfighters.cz.

Souboj Vémoly a Ondruše galavečer zakončí. Předtím se představí například Patrik Kincl, který se chce stejně jako Vémola prosadit do prestižní americké ligy UFC, premiéra v MMA čeká i vítězku letošních Světových her v kickboxu Sandru Maškovou. Ta se měla původně utkat s Irynou Kyselovovou z Ukrajiny, která se ale na poslední chvíli ze zdravotních důvodů omluvila. Místo ní Mašková nastoupí Litevce Evelině Puidaiteové.

 

Právě se děje

Další zprávy