Muž nebo žena? IAAF rozhodnutí u Semenyaové odkládá

Sport Sport, Red Spo
18. 11. 2009 20:00
Testy pohlaví nejsou stále dokončeny, tvrdí IAAF
Caster Semenyaová
Caster Semenyaová | Foto: Reuters

Londýn - Kontroverzní případ ohledně testu pohlaví u jihoafrické atletky Caster Semenyaové se odkládá. Ve středu tak rozhodlo vedení Mezinárodního atletické federace IAAF.

Vítězka posledního mistrovství světa v běhu na 800 metrů se po skončení šampionátu v Berlíně dostala pod kritiku veřejnosti v domnění, že má v těle vice mužských hormonů, než-li ženských.

Čtěte také: Zdrcená Semenyaová čeká. Bude moct závodit se ženami?

Některé zahraniční zdroje dokonce uváděly, že ji chybí i důležité pohlavní orgány.

Federace pak měla vynést konečné rozhodnutí během zasedání v průběhu listopadu. Nyní ovšem došlo ke změně.

"V případu Caster Semenyaové nedojde během ve dnů 20-21. listopadu k žádnému konečnému rozhodnutí," citují stránky Eurosportu oficiální stanovisko IAAF.

"Mezinárodní atletická federace zatím nebude v jejím případě komentovat zdravotní aspekty, neboť dané testy nebyly ještě u atletky dokončeny," dodává se.

Kdy by mělo dojít ke stanovení náhradního termínu se IAAF zatím nevyjádřila.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy