Běhá v mlze a létá v nebi. Táborita Šonka na své nejtajnější místo vezme málokoho

Sport Sport - za podpory: Red Bull logo sponzorovaný obsah
22. 10. 2020 12:24
Akrobatický pilot Martin Šonka žije v Táboře a na své současné bydliště nedá dopustit. V dalším díle série Moje místo ukáže, kde si ve městě dát nejlepší zmrzlinu, kam vyběhnout do přírody a také odkud vzlétá na své osamělé lety.
Moje místo: Martin Šonka | Video: Red Bull

Po oblíbených místech Martina Šonky se můžete projít v devátém díle seriálu Moje místo, který vznikl v dílně společnosti Red Bull.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy