Mareček získal na MS v letním biatlonu stříbro v závodu s hromadným startem

25. 8. 2024 14:29

Jonáš Mareček získal na mistrovství světa v letním biatlonu stříbro v závěrečném závodu s hromadným startem a zkompletoval medailovou sbírku českých mužů v Otepää. Třiadvacetiletý reprezentant musel stejně jako vítězný Rene Zahkna na tři trestná kola, ale na trati 12,5 km na domácího Estonce na kolečkových lyžích ztratil 7,9 sekundy.

Druhým nejlepším českým závodníkem byl dnes bronzový medailista z pátečního supersprintu Tomáš Mikyska, který dojel pátý. Mistr světa ze sobotního sprintu Jakub Štvrtecký byl s devíti trestnými koly pětadvacátý.

Dvaadvacátou pozici obsadila dlouholetá česká jednička Michal Krčmář, jenž skončil v Estonsku na začátku třetí desítky ve všech třech závodech.

Před závěrečným hromadným závodem žen se startem v 15:15 SELČ má česká výprava v Otepää sedm medailí. V dopoledním stíhacím závodu juniorek byla třetí Ilona Plecháčová, v minulých dnech ještě získali zlato Tereza Voborníková ve sprintu a junior David Eliáš v supersprintu a bronz v téže disciplíně Lucie Charvátová.