Loňský vítěz Velké pardubické Kratochvíl má zlomenou ruku

ČTK ČTK
11. 9. 2018 20:47
Obhájce vítězství na Velké pardubické Jan Kratochvíl si pět týdnů před letošní steeplechase zlomil ruku. Doufá, že slavný dostih stihne a s hnědákem No Time To Lose se popere o vítězství.
Jan Kratochvíl vyhrál s hnědákem No Time To Lose loňskou Velkou pardubickou.
Jan Kratochvíl vyhrál s hnědákem No Time To Lose loňskou Velkou pardubickou. | Foto: ČTK

Praha - Pět týdnů před Velkou pardubickou steeplechase si její loňský vítěz Jan Kratochvíl zlomil ruku. Sedmadvacetiletý žokej se zranil v sobotu na dostihovém mítinku v Pardubicích po pádu s koněm East River. Doufá, že obhajobu prvenství ve slavném dostihu s hnědákem No Time To Lose stihne. O jeho zranění informoval server iSport.cz.

V současnosti Kratochvíl leží po operaci zlomené pažní kosti v nemocnici v Plzni. "Mám pět týdnů na to, abych se mohl dát do kupy a mohl jet. Čekám na to, až mě propustí z nemocnice, abych na tom mohl začít pracovat," řekl Kratochvíl iSport.cz.

"Ve středu mám kontrolní rentgeny, tak uvidíme, co po nich řekne pan doktor. Ale zatím je docela optimistický a říká, že bych to stihnout mohl. Samozřejmě bude záležet na tom, jak se vše bude hojit. Dnes už jsem byl na cvičebním stroji, snažím se to rozhýbávat. Je to pořád dost citlivé, přece jenom jsem třetí den po operaci. Ale je mi o hodně líp než v pondělí," uvedl žokej, který jezdí pro legendárního Josefa Váňu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

Další zprávy