Loňský vítěz Velké pardubické Kratochvíl má zlomenou ruku

ČTK ČTK
11. 9. 2018 20:47
Obhájce vítězství na Velké pardubické Jan Kratochvíl si pět týdnů před letošní steeplechase zlomil ruku. Doufá, že slavný dostih stihne a s hnědákem No Time To Lose se popere o vítězství.
Jan Kratochvíl vyhrál s hnědákem No Time To Lose loňskou Velkou pardubickou.
Jan Kratochvíl vyhrál s hnědákem No Time To Lose loňskou Velkou pardubickou. | Foto: ČTK

Praha - Pět týdnů před Velkou pardubickou steeplechase si její loňský vítěz Jan Kratochvíl zlomil ruku. Sedmadvacetiletý žokej se zranil v sobotu na dostihovém mítinku v Pardubicích po pádu s koněm East River. Doufá, že obhajobu prvenství ve slavném dostihu s hnědákem No Time To Lose stihne. O jeho zranění informoval server iSport.cz.

V současnosti Kratochvíl leží po operaci zlomené pažní kosti v nemocnici v Plzni. "Mám pět týdnů na to, abych se mohl dát do kupy a mohl jet. Čekám na to, až mě propustí z nemocnice, abych na tom mohl začít pracovat," řekl Kratochvíl iSport.cz.

"Ve středu mám kontrolní rentgeny, tak uvidíme, co po nich řekne pan doktor. Ale zatím je docela optimistický a říká, že bych to stihnout mohl. Samozřejmě bude záležet na tom, jak se vše bude hojit. Dnes už jsem byl na cvičebním stroji, snažím se to rozhýbávat. Je to pořád dost citlivé, přece jenom jsem třetí den po operaci. Ale je mi o hodně líp než v pondělí," uvedl žokej, který jezdí pro legendárního Josefa Váňu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy