Legendární Armstrong zvažuje, že se k dopingu sám přizná

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 1. 2013 11:00
Bývalý cyklista Lance Armstrong zvažuje, že se sám přizná k dopingu.
Lance Armstrong se chce přiznat k dopingu, aby mohl závodit v triatlonových a běžeckých závodech.
Lance Armstrong se chce přiznat k dopingu, aby mohl závodit v triatlonových a běžeckých závodech. | Foto: Reuters

Austin - Bývalý cyklista Lance Armstrong údajně zvažuje, že se přizná k dopingu.

Jednačtyřicetiletý Američan, který za užívání zakázaných látek dostal doživotní zákaz a přišel o sedm triumfů na Tour de France, chce podle listu The New York Times doznáním získat svolení ke startu v triatlonových a běžeckých závodech.

Podle deníku se Armstrong o přiznání zmínil svým spolupracovníkům a kontaktoval kvůli tomu zástupce Americké i Světové antidopingové agentury. Cyklistův právník však něco takového popřel. "Až bude Lance chtít něco oznámit, nebude z toho dělat žádné tajemství," prohlásil Tim Herman.

Armstrong čelil obviněním z dopingu během celé kariéry, trest však za systematické užívání zakázaných látek dostal až loni v říjnu poté, co proti němu svědčila řada bývalých stájových kolegů. Přišel tak o vítězství na Tour v letech 1999 až 2005 a také o řadu sponzorů.

Americké ministerstvo vnitra navíc zvažuje, že na něj podá žalobu, podobný krok už učinil britský list The Sunday Times, který požaduje milionové odškodné, protože Armstrong na něm v minulosti vysoudil peníze za křivé obvinění z dopingu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy