Ledoběžkaři na Bajkalu: Dvousetkilometrové peklo, dvě medaile, ale i omrzlé prsty

Ledoběžkaři na Bajkalu: Dvousetkilometrové peklo, dvě medaile, ale i omrzlé prsty
O uplynulém víkendu proběhl na dalekém Bajkalu netradiční závod. Utkali se v něm ledoběžkaři, teda závodníci na ledových koloběžkách. A neztratili se v něm ani Češi.
"Na ledoběžkách jsme jezdili po českých řekách," popisuje Vlášek. Letos v zimě ale měli v tuzemsku poměrně pech...
"Tak jsme si říkali, že bychom mohli zkusit něco výjimečného na zahraniční scéně," pokračuje ledoběžkař.
"Zatímco na českých řekách je led hladký, tak na Bajkalu ho v této pro nás známé podobě  bylo velice málo. Brzdili nás jeho časté trhliny, sníh, závěje."
Foto: Jan Vlášek
Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
22. 2. 2020 7:31
O víkendu se na sibiřském jezeře Bajkal konal extrémní závod ICE STORM 2020. Kromě cyklistů a bruslařů se ho letos poprvé zúčastnili také závodníci na zimní podobě koloběžek – ledoběžkaři. "Bylo to náročné. Dokonce jsme jednou zabloudili," vypráví jeden z členů české pětice Jan Vlášek.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy