Landis byl odsouzen na rok ve vězení s podmínkou

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 11. 2011 15:15
Landis se totiž naboural do antidopingové laboratoře
Floyd Landis totiž zorganizoval nabourání do francouzské antidopingové laboratoře
Floyd Landis totiž zorganizoval nabourání do francouzské antidopingové laboratoře | Foto: Reuters

Paříž - Zřejmě nejznámější dopingový hříšník současnosti Floyd Landis se ocitl v dalších nesnázích.

Vítěz Tour de France z roku 2006, kterému však byl kvůli pozitivnímu testu na testosteron titul odebrán, byl soudem z pařížského předměstí v Nanterre odsouzen na 12 měsíců vězení s podmínkou.

Tu dostal někdejší špičkový cyklista za to, že se podílel na nabourání do počítačového systému francouzské antidopingové laboratoře v Chatenay-Malabry.

Čtěte také:
Landis: Contadorův trenér byl distributorem drog
Šéf dopingové agentury: Každý desátý sportovec dopuje

Podle státního zástupce Landis spolu s trenérem Arniem Bakerem zorganizoval nabourání do systému proto, aby očistil u soudu své jméno po zmíněném testu na testosteron. Státní zástupce proto požadoval, aby Landis dostal trest ve vězení na rok a půl.

Šestatřicetiletý cyklista se sice nakonec k dopingu ve svém životopisu přiznal, zároveň z něj však obvinil další americké cyklisty, včetně sedminásobného vítěze Tour Lance Armstronga.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy