Kyrgios a Tomic? Je mi z nich špatně, říká australská legenda

Sport Sport
20. 10. 2015 14:25
Nick Kyrgios a Bernard Tomic měli být hvězdami svého národa. Tenisty, ke kterým bude celá Austrálie vzhlížet, tak jako k Rodu Laverovi, Patu Cashovi, Patricku Rafterovi, Toddu Woodbridgeovi, Marku Woodfordovi či Lleytonu Hewittovi. Zatím se ale projevují spíše jako vyvrhelové a potížisté.
Australský tenista Bernard Tomic už je osmnáctý na světě. Spíše se ale řeší jeho excesy.
Australský tenista Bernard Tomic už je osmnáctý na světě. Spíše se ale řeší jeho excesy. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Měli být hvězdami svého národa. Tenisty, ke kterým bude celá Austrálie vzhlížet, tak jako k Rodu Laverovi, Patu Cashovi, Patricku Rafterovi, Toddu Woodbridgeovi, Marku Woodfordovi či Lleytonu Hewittovi. Zatím se ale projevují spíše jako vyvrhelové a potížisté. A působí tak nejen na okolní svět, ale i na domácí fanoušky a osobnosti.

Mladé australské pušky Nick Kyrgios a Bernard Tomic sice stoupají žebříčkem ATP, momentálně jsou na třicátém, respektive osmnáctém místě. Mnohem více než o tenisových úspěších se ale mluví o jejich problémovém chování na dvorci i mimo něj.

Naposledy se o nich veskrze negativním způsobem zmínil muž, jehož si váží celá Austrálie. Legendární golfista Greg Norman se na Kyrgiose s Tomicem rozzlobil kvůli tomu, jakým způsobem ve světě reprezentují svou zemi.

„Abych řekl pravdu, je mi z nich špatně. Když nesete australskou vlajku, tak přece nechcete reprezentovat svoji zemi jako idiot,“ nechal se slyšet šedesátiletý Norman. „Když už jste známý, nemůžete se chovat takhle nemožně. Takhle to dál prostě nejde," dodal bývalý manžel tenistky Chris Evertové.

Máte rádi Aktuálně.cz?

Křišťálová lupa - hlasování pro A.cz
Foto: Economia

Hlasujte pro nás v internetové anketě Křišťálová Lupa 2015 v kategorii Zpravodajství. Za každý Váš hlas děkujeme!

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >>

Nadal a Federer se takhle nechovají

Kyrgios, syn řeckého otce a malajsijské matky, se letos nejvíce předvedl v srpnu v Montrealu, kde Švýcaru Wawrinkovi během zápasu řekl, že jeho současná přítelkyně Donna Vekičová spala s jiným australským tenistou Thanasi Kokkinakisem. Tomic, rodák z německého Stuttgartu, byl v červenci zatčen za pořádání hlučného večírku v hotelu Miami Beach. Navíc neustále hází špínu na australský svaz.

„Nikdy jsem neviděl, že by se takto podivně chovali ti nejlepší hráči, jako jsou Nadal, Federer nebo Djokovič,“ řekl vítěz devadesáti golfových turnajů.

„Rád bych si s nimi promluvil a připomněl jim povinnosti, které s profesionálním sportem souvisí. Někdy prostě musíte mít snahu něco změnit, třeba i sám sebe. Je zapotřebí se obětovat. Pokud chtějí pokračovat tímto způsobem, tak fajn, nikdy však nesmíte zapomenout na respekt k vlastní zemi i k vašemu sportu,“ uzavřel Norman, přezdívaný Žralok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Vláda schválila podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle kterého má Česko vrátit asi miliardu za zemědělské dotace

Vláda ve středu schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise z listopadu 2021, podle nějž má Česko vrátit zhruba 44,1 milionu eur (v přepočtu asi 1,08 miliardy korun) zemědělských dotací kvůli jejich nedostatečné kontrole. Potvrdil to mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Návrh předložil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Žaloba nemá odkladný účinek a podle prováděcího rozhodnutí Evropské komise bude Česko muset částku vrátit do rozpočtu Evropské unie. O dané peníze se tak Česku sníží jiné platby z unijního svazku. Evropská komise původně za chybné čerpání evropských zemědělských dotací v letech 2015 až 2017 vyměřila finanční korekci v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun, státu se ji podařilo snížit ve smírčím řízení. Ministerstvo zemědělství nesouhlasí ani s nižší finanční korekcí, chtělo by ji buď dále snížit, nebo zajistit, aby se dotace nekrátily vůbec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy