Kráska Kurnikovová v ČR. Bavila Jágra i Topolánka

Sport Sport, ČTK, Red Spo
6. 6. 2009 9:33
Kurnikovová si zahrála exhibici i s politiky

Prostějov - Dlouhý blonďatý cop se vlnil na jejích zádech a vzduchem létal ze strany na stranu. Ruská tenisová kráska Anna Kurnikovová přijela poprvé do České republiky.

Nastoupila do exhibice na turnaji Czech Open v Prostějově a přišlo se na ní podívat snad více diváků, než na celý turnaj.

Oblékla bleděmodrý dres s bílou čelenkou a při pátečním zápasech ve čtyřhře se smála, ale také se na sebe zlobila, když zkazila lehce nahraný úder.

Čtěte dále: Kurnikovová si zahraje v Prostějově. Možná i s Jágrem

Kurnikovová postupně vystřídala hned tři deblové partnery. Nejdříve se doplňovala s Karlem Nováčkem, pak vedle sebe měla expremiéra Mirka Topolánka a nakonec vytvořila hvězdný pár s hokejistou Jaromírem Jágrem.

Ve dvojici s Nováčkem po půlhodině porazili Petru Píchalovou a Jiřího Nováka 6:3. Hrál se džentlmenský tenis s jemnými finesami, žádné velké rány.

"Anna ale hraje pořád dobře, nic se nezměnilo," řekla bývalá hráčka a ředitelka turnaje Píchalová-Langrová.

"Snažím se vždy hrát dobrý tenis i se bavit," řekla před "duelem" Kurnikovová. Svá slova na dvorci naplnila: zatínala pěst, když vyhrála výměnu, křikla si, když se jí něco nepovedlo, ale pak se rozesmála, když naoko tvrdým úderem trefila Nováka do hrudi.

Hokejista Jágr dal i eso

Někdejší pátý hráč světa Novák pobavil plné tribuny úspěšným volejem na způsob fotbalové hlavičky. Při mečbolu se zase snažil Kurnikovovou nechat "usmečovat", ale Ruska úder nad hlavou nezkazila a při šesté nahrávce na smeč zahrála "záludně" vítězný kraťas.

Vedle Kurnikovové si následně na dva "politické" super tie-breaky zahrál Topolánek a bývalý ministr vnitra Ivan Langer se spojil s Nováčkem.

Na závěr Jágr s Kurnikovovou ve dvou tie-breacích porazili Píchalovou s Tomášem Chrenkem, majoritním akcionářem Třineckých železáren.

Jágr v bílých šortkách a modrém tričku na dvorci s Ruskou ladil. A ukázal, co se naučil na Roland Garros, třeba dobře mířenou smeč. Když dal eso, prořídlé obecenstvo i Kurnikovová tleskaly.

Čtěte také: Nejkrásnější tenistka? Kirilenková. Vaidišová pátá

"Čekal jsem, že mě víc podrží, ale držím to já. Snad se to ve druhém setu změní," vtipkoval Jágr. K větší aktivitě vybídl také publikum. "Pojďte, povzbudíme to, tady už jí nikdy neuvidíme."

Už na golfu Kurnikovová řekla, že si Jágra pamatuje z jeho působení v zámořské NHL.

"Byl neuvěřitelný, jedna z legend," uvedla. To Jágr nechtěl komentovat krásu své partnerky. "Jestli se mi Anna líbí? O to přece nejde, jsme tady kvůli tenisu," odpověděl s úsměvem.

 

Právě se děje

před 31 minutami

UEFA kvůli koronaviru zrušila kvalifikační zápas Ligy mistrů

Kvalifikační zápas fotbalové Ligy mistrů mezi severoirským Linfieldem a Dritou z Kosova se dnes v Nyonu hrát nebude. Po druhém pozitivním testu na koronavirus mezi hráči kosovského šampiona umístily švýcarské úřady tým do karantény.

UEFA na základě tohoto rozhodnutí finálový zápas kvalifikační fáze Ligy mistrů odložila. Nový termín zatím není znám, vítěz by se nicméně už za týden měl střetnout v 1. předkole s Legií Varšava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy