Kozlíková vyhrála po časovce na MČR i závod s hromadným startem

24. 6. 2006 16:51
S téměř minutovým náskokem vyhrála Lada Kozlíková z Dukly Praha na společném šampionátu českých a slovenských cyklistů v Myjavě dnešní závod žen s hromadným stratem.

Po 96 kilometrech skončila druhá Pavla Havlíková z KC Kooperativa a bronz získala další závodnice Dukly Praha Martina Růžičková. Cyklistky absolvovaly osm dvanáctikilometrových okruhů ve velkém vedru. V závěru pátého kola unikla z hlavního pole čtveřice závodnic - tři pozdější medailistky a Alena Dymlová z celku Giant. V závěrečném okruhu se pak od soupeřek odpoutala šestadvacetiletá Kozlíková, která ve čtvrtek vybojovala zlato v časovce. Nakonec na soupeřky najela 57 sekund a do své bohaté sbírky přidala už 34. domácí mistrovský titul. Ani trojice pronásledovatelek nepřijela pohromadě: s dvousekundovým náskokem před Růžičkovou projela cílem Havlíková, zatímco Dymlová zaostala o dalších pět vteřin. Pátá v cíli Jarmila Machačová z Dukly již měla téměř šestiminutové manko. Výsledky - ženy (96 km): 1. Kozlíková (Dukla Praha) 2:52:35, 2. P. Havlíková (KC Kooperativa) -57, 3. Růžičková (Dukla Praha) -59, 4. Dymlová (Giant) -1:04, 5. Machačová (Dukla Praha) -5:53, 6. Hubená (Rock Machine) -5:55.