Koudelka obsadil nejlepší místo v SP po téměř čtyřech letech, do vedení jde Kobajaši

3. 1. 2024 16:24
Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil ve třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku 17. místo a vybojoval nejlepší výsledek ve Světovém poháru po téměř čtyřech letech. Vyhrál domácí Rakušan Jan Hörl před Japoncem Rjojem Kobajašim, který je novým lídrem Turné.
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletý Koudelka, který byl po prvním kole dokonce třináctý, bodoval v tomto ročníku Turné podruhé a vylepšil 26. místo z úvodního závodu v Oberstdorfu. Minule v Garmisch-Partenkirchenu skončil pětatřicátý. Lépe si v závodě SP vedl naposledy v únoru 2020, kdy obsadil 11. místo v Sapporu.

Hörl porazil o více než osm bodů Kobajašiho. Japonský skokan se přesto dostal do čela průběžného pořadí Turné před Němce Andrease Wellingera. Seriál vyvrcholí 6. ledna závodem v Bischofshofenu.