Kotlářka dvakrát ztratila s posledním Tempem, do čela extraligy jdou Draci

Ján Jabrocký
30. 5. 2016 9:39
Přečtěte si tradiční pondělní souhrn uplynulého týdne baseballové extraligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Třináct zápasů měla v uplynulém týdnu na programu baseballová extraliga. Ty přinesly změnu na prvním místě tabulky, kde mistrovskou Kotlářku vystřídali Draci, a také jednu výměnu trenéra.

Ta se udála v Ostravě, kde amerického kouče Grega Brumleyho nahradil nadhazovač Boris Bokaj. Ve velmi konzistentních výkonech pokračuje Mitch Nilsson, který prodloužil sérii zápasů s hitem na dvacet jedna utkání.

Arrows Ostrava – Draci Brno  2-9

Již ve středu odehráli odložené utkání Draci s Ostravou. V něm měli domácí zpočátku navrch a drželi si jednobodový náskok na svého soupeře. Draci až v páté směně překlopili skóre ve svůj prospěch a v sedmé pěti body definitivně utekli svému soupeři. O čtyři body se postaral Alexander Derhak grandslam homerunem.

V pátek pak přišla z Ostravy zpráva, že severomoravský klub již nebude nadále využívat služeb trenéra Brumleyho a jeho místo zaujme zmíněný Bokaj.

Tempo Praha – Kotlářka Praha  16-4 a 9-4
Kotlářka Praha – Tempo Praha  5-2

Kotlářku o víkendu čekala třízápasová série s posledním celkem tabulky. Loňský mistr však svému soupeři dvakrát podlehl, a překvapivě tak ztratil vedení v extralize. V příštím týdnu jej navíc čeká evropský Pohár Mistrů v Itálii a generálku na něj si v Kotlářce představovali určitě jinak.

Nedařilo se ani Marku Červenkovi, který nenatáhl svou sérii osmi výher v řadě a v prvním utkání byl z kopce stažen již po čtvrté směně. Na druhé straně se zaskvěl Jake Rabinowitz, který odházel vítězný zápas. V sérii se dařilo také Davidu Vohánkovi, jenž získal metu v jedenácti případech ze čtrnácti pokusů.

Kotlářku může těšit hlavně forma Mitche Nilssona, jenž dokázal v každém utkání odpálit jeden hit a natáhl svou sérii již na jednadvacet zápasů.

Draci Brno – Eagles Praha  12-1
Eagles Praha – Draci Brno  1-18 a 0-12

První dva zápasy této série ovlivnil déšť, který pokaždé posunul začátek zápasu. Jak se nakonec ukázalo, tak se s tím lépe dokázali vypořádat Draci, kteří prokázali své kvality a svého soupeře jasně přehráli.

Výjimkou byl poslední duel, do kterého Eagles na kopec poslali uzdraveného Tomáše Duffka. Rozhodující okamžik utkání přišel ve čtvrté směně, kdy hosté dokázali stáhnout čtyři body. V její dohrávce domácí sice naplnili mety, ale žádného z hráčů nedostali na domácí metu pro bod. Draci se tak po třech výhrách a týdenní pauze vrátili do čela extraligové tabulky.

Arrows Ostrava – Technika Brno  2-1

Technika Brno – Arrows Ostrava  11-1 a 6-16

Arrows již pod vedením Borise Bokaje nastoupili v pátek doma proti Technice. Tento zápas byl fantastickou bitvou nadhazovačů. V ní byli nakonec o jeden bod lepší domácí, o jejichž oba body se postaral Tomáš Juněc.

Zbylé dva zápasy série se již odehrály v Brně. V prvním utkání domácí rozhodli v páté směně sedmi body o své vysoké výhře. Utkání se odehrálo pouze na sedm směn; pak byl duel pro vysoký rozdíl skóre ukončen.

Ani další utkání nedošlo do osmé směny. Tentokrát to byli Ostravští, kteří ve druhé směně pokořili Daniela Mráze na kopci Techniky osmi doběhy. Čtyři body stáhl grandslam homerunem Tomáš Juněc. Tomáš později přidal ještě jeden homerun, a podtrhl tak svůj výborný výkon v této sérii.

Skokani Olomouc – Hroši Brno  10-1 a 7-6

Hroši Brno – Skokani Olomouc  13-2

V sérii mezi Skokany a Hrochy platilo pravidlo "Můj dům, můj hrad“. V prvním zápase v Olomouci nedokázali Brňané najít recept na Jakuba Černíka na nadhazovacím kopci domácích. Jakub nakonec odházel celý zápas a připsal si výhru.

Druhý zápas přinesl drama až do úplného závěru. Po osmi směnách bylo skóre vyrovnané 3-3. Na začátku deváté však Hroši odskočili třemi body a měli na dosah vítězství. Jenže domácí v dohrávce zabrali a dokázali čtyřmi body zvrátit utkání na svou stranu. Poslední dva body měl na svědomí Devon Ramirez, který je stáhl po povedeném třímetovém  odpalu.

V neděli v Brně již jasně vládli Hroši a jejich nadhazovač Elroy Urbina. Ten hostům povolil pouze čtyři hity a dva doběhy. Domácím se dařilo i v útoku a ze sedmnácti hitů vytěžili třináct bodů. Zápas byl nakonec ukončen po sedmé směně pro vysoký rozdíl ve skóre.

Aktuální tabulka baseballové extraligy:

1. Draci Brno 19-4
2. Kotlářka Praha 18-5
3. Arrows Ostrava 11-11
4. Technika Brno 9-10
5. Skokani Olomouc 9-11
6. Cardion Hroši Brno 7-14
7. Tempo Titans Praha 6-13
8. Eagles Praha 6-16
 

Právě se děje

Další zprávy