König vyhrál královskou etapu závodu Kolem Británie

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 9. 2012 18:45
Cyklista Leopold König vyhrál královskou šestou etapu závodu Kolem Británie.
Český cyklista Leopold König
Český cyklista Leopold König | Foto: ČTK

Caephilly - Cyklista Leopold König vyhrál královskou šestou etapu závodu Kolem Británie.

Český jezdec německé stáje NetApp ve finiši kopcovitého úseku dlouhého 189,6 kilometru zvítězil o dvě sekundy před domácím Jonathanem Tiernanem-Lockem, jenž poskočil před závěrečným víkendem do čela celkového pořadí.

König vybojoval ve Walesu první individuální vítězství v letošní sezoně, kterou mu pokazilo zranění zad, kvůli němu přišel o start na Giru d'Italia.

König jako jediný zachytil útok lídra

Čtyřiadvacetiletý závodník dokázal zachytit útok Tiernana-Lockeho 14 km před cílem při stoupání na kopec Caerphilly Mountain, v následném sjezdu se za ním držel v závěsu a v závěru ho těsně porazil.

Vítězstvím naznačil dobrou formu před nadcházejícím světovým šampionátem v Nizozemsku.

V celkovém pořadí se König posunul na 12. místo, na lídra závodu má však velkou ztrátu pěti minut.

"Dneska všechno klaplo, etapa nám vyšla přesně podle plánu. Leo prodal svou formu, jel takticky velmi chytře. Odrazil všechny útoky a nenechal se vyvést z míry," pochválil českého cyklistu sportovní ředitel NettAppu Enrico Poitschke.

"Mám velkou radost, že se dočkal výhry po té první půlce sezony, v které ho srazilo zpět zranění," uvedl.

Wiggins ze závodu odstoupil

Tiernan-Locke díky bonifikaci za druhé místo vylepšil dosavadní šestou pozici v průběžné klasifikaci a získal náskok 13 sekund před Australanem Leighem Howardem.

Sedmadvacetiletému Britovi sice uniklo čtvrté etapové vítězství v sezoně, má však velkou šanci navázat na své letošní celkové triumfy v etapových závodech Kolem Středozemního moře, Tour du Haut Var a Kolem Alsaska.

Ze závodu Kolem Británie odstoupila domácí hvězda Bradley Wiggins.

Vítěz Tour de France a olympijský šampion z časovky má potíže se žaludkem.

Výsledky:

1. König 4:38:02, 2. Tiernan-Locke (Brit.) -2, 3. Haas (Austr.), 4. Caruso (It.), 5. Rowe (Brit.), 6. Voss (Něm.) všichni -19, ...27. Bárta -1:30.

Průběžné pořadí:

1. Tiernan-Locke 25:16:57, 2. Howard (Austr.) -13, 3. Haas -18, 4. Van Poppel (Niz.) -20, 5. Caruso -23, 6. Jones (USA) -33, ...12. König -5:00, 29. Bárta -13:02.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy