Kličko a spol. jsou s Magem. Boxer bojuje v kómatu o život!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
6. 11. 2013 14:00
Ruský boxer Magomed Abdusalamov bojuje po tvrdém duelu těžkých vah s Mikem Perezem o život.
Celý zápas těžkých vah Mike Perez - Magomed Abdusalamov | Video:

New York - Celý boxerský svět momentálně s napětím hledí do Roosveltovy nemocnice v New Yorku. Právě zde svádí druhý boj během pár dnů ruský obr Magomed Abdusalamov.

Ten nejprve před zraky vládce těžké váhy Vladimira Klička a řady celebrit v čele s herečkou Susan Sarandonovou okouzlil otevřenou - leč prohranou boxerskou bitvou s Kubáncem Mikem Perezem.

Dvaatřicetiletý Rus odbojoval zápas se zlomenou rukou, nosem, lícní kostí (vše od prvních tří kol) a od sedmého kola také otevřeným levým očním víčkem. Sám ještě odešel z ringu i arény, jenže poté se mu udělalo nevolno a zamířil do nemocnice.

Abdusalamova postihla mozková mrtvice

Tam následně prodělal operaci, při níž mu specializovaný tým odebral krevní sraženinu na mozku. Jenže do soboty neporažený boxer, který válcoval své soupeře, posléze prodělal mozkovou mrtvici a i kvůli vysoké - více jak čtyřicetistupňové - horečce byl uvedený do umělého spánku a lékaři mu navíc odebrali kus lebeční kosti, aby snížili tlak na mozek.

"Může být v kómatu ještě pár dnů, týdnů, ale také už navždy," řekl New York Post Nathan Lewkowicz, syn slavného promotéra Sampsona Lewkowicze, který má Abdusalamova ve své stáji.

Zdravotní stav muže, který s manželkou vychovává tři děti, nyní zajímá celý boxerský svět. Od chvíle, kdy vyšla informace o jeho kómatu, začaly jak americké servery, tak především ruská tisková agentura (zápas trochu informačně zaspala), chrlit jednu zprávu za druhou.

Rusovi popřáli uzdravení veřejně i Kličkové

Krajanovi popřál brzké uzdravení snajpr polotěžké divize Sergej Kovaljov, který dle svých slov pozoroval špatný zdravotní stav "Maga" už během zápasu (sledoval jej přímo v aréně), Alexander Povětkin, nebo i tábor soupeře. Mimochodem pro Kovaljova to mohlo být trochu dejá vu, před dvěma lety totiž přímo v ringu zemřel jeho soupeř Roman Simakov.

"Je nám velmi líto, jak zápas pro Abdusalamova dopadl a celý náš tým K2 Promotions včetně bratří Kličků mu přeje brzké uzdravení. Děkujeme také jeho týmu za to, jak pravidelně a podrobně informuje boxerský svět o Magově zdravotním stavu," citoval Fightnews.com promotéra Thomase Löfflera.

Kromě stovek fanoušků po celém světě poslal přání brzkého uzdravení také jeho přemožitel Mike Perez. "Všechny moje myšlenky nyní patří jen a pouze jemu. Doufám, že se brzo uzdraví. Boxoval jako skutečný bojovník. Vítězství mě těší, ale nyní mne zajímá jen jeho zdravotní stav," nechal se slyšet osmadvacetiletý Kubánec.

Stáj ruského boxera zřídila i zvláštní fond

Zmíněná Abdusalamovova stáj, do které patří i například argentinský vládce střední váhy Sergio Gabriel Martinez, zřídila pro svého svěřence i speciální nadační fond (VÍCE ZDE!).

"Budeme pro něj dělat vše, co je v našich silách. Mago i jeho rodina bude potřebovat naší pomoct v této těžké chvíli, kdy bude potřebovat zaplatit účty za léčbu," pronesl Sampson Lewkowicz. Prvním z dárců byl i právě Martinez, dalších 50 tisíc dolarů poputuje na konto ruského bijce od organizace WBC, jejíž titul amerického šampióna v duelu s Perezem ztratil.

"Mago už nikdy nebude boxovat, ale je to dobrý člověk a statečný muž s krásnou rodinou. Musíme držet pospolu. Je to správná věc, každý dolar může pomoct," dodal smutnou zprávu pro příznivce boxu zkušený promotér.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Během dne cena sestoupila až pod 170 eur za MWh. Stále však zůstává několikanásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.

Analytici ze společnosti Refinitiv podle agentury Reuters uvedli, že předpokládaná vlna chladného počasí v severozápadní Evropě příští týden zvýší spotřebu energie na vytápění. Dodali však, že tlaky na růst cen zmírňují rostoucí produkce plynu v Norsku a vysoké tempo dodávek LNG.

Agentura DPA poukázala rovněž na příznivý vývoj zásob plynu v evropských zemích. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) byly zásobníky plynu v Evropské unii o víkendu plné z více než 87 procent. V Německu, které je největším spotřebitelem plynu v Evropě, činila naplněnost zásobníků přes 91 procent a v České republice přes 85 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy