Kajakář Dostál je mistrem světa do 23 let. Vyhrál kilometr

3. 8. 2013 17:44
Český kajakář Josef Dostál se stal mistrem světa v kategorii do 23 let. Člen bronzového čtyřkajaku z olympiády v Londýně dnes na šampionátu v Kanadě vyhrál kilometrový závod.
Josef Dostál
Josef Dostál | Foto: Aktuálně.cz

Welland - Český kajakář Josef Dostál se stal mistrem světa v kategorii do 23 let. Člen bronzového čtyřkajaku z olympiády v Londýně dnes na šampionátu v Kanadě vyhrál kilometrový závod. Na téže trati se dařilo i juniorovi Tomáši Veselému, který vybojoval stříbro.

Dostál soutěž ovládl naprosto suverénně. Vyhrál rozjížďku i semifinále a ve finále porazil druhého Maďara Bence Dombváriho o 1,759 sekundy. Dvacetiletý kajakář tak pokračuje v úspěšné sezoně. Na seniorském mistrovství Evropy získal v této disciplíně bronz a navíc byl členem zlatého čtyřkajaku.

Na mistrovství světa do Wellandu odcestoval i dvojnásobný mistr Evropy Martin Fuksa, zánět v koleně však českého kanoistu nepustil na start ani jedné olympijské trati 200 a 1000 metrů.

"Prošel řadou vyšetření a zákroků u nejlepších odborníků v oboru. Výsledky ukázaly infekci vzácnými bakteriemi, které napadají klouby, a proto Martin nemůže klečet, tedy ani trénovat či závodit. Momentálně se prý nedá dělat nic jiného než čekat" uvedl v tiskové zprávě reprezentační kouč Pavel Hottmar.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice ve Wellandu (Kanada):

1000 m:

Muži do 23 let:

K1: 1. Dostál (ČR) 3:28,854.

C1: 1. Pjatroj (Běl.) 3:55,384.

K2: 1. Hufnágel, Ceiner (Maď.) 3:10,758

C2: 1. Kaminski, Slominski (Pol.) 3:35,463, ...7. Ruso, Drahokoupil (ČR) -4,940.