reklama
 
 

Jak se Jan Železný loučil s kariérou

21. 9. 2006 9:00
Mladá Boleslav - 19. září 2006 zakončil fenomenální oštěpař Jan Železný svou závodní kariéru. Jelikož účast na závodě v Jokohamě definitivně zrušil, byl start na boleslavském stadionu opravdu poslední. K vidění byly kvalitní výkony, mladé atletické naděje i dojemné chvilky loučení. Projděte si tento výjimečný den ve speciální reportáži internetového deníku Aktuálně.cz.

.

Poslední pokus ve špalíru nástupců

Český oštěpař Jan Železný nepojal své loučení s kariérou rozhodně nějak symbolicky. Již dlouho před závodem se pečlivě připravoval, následně se pilně účastnil všech přípravných hodů. V závodě pak předvedl velké věci.

Železný stihl při loučení i vyučovat

Jan Železný se soustředil na svůj poslední závod v kariéře, přitom však nezapomněl na mladé atletické talenty.

Železný udělá na Aktuálně aukci

Zpravodajský server Aktuálně.cz  předal Janu Železnému  jako dárek k jeho poslednímu závodu v kariéře jeho internetové stránky www.janzelezny.cz. Zde v nejbližší době proběhne aukce jeho sportovního vybavení.
Podívejte se uvnitř na videoreportáž.

Datum 19. 9. by se už mohli žáci učit

Devatenáctého září  se opět zapsalo do slavné české sportovní historie a v učebnicích dějepisu by již mohlo mít své místo jako památné atletické datum.

Špotáková předvedla v Boleslavi velehody

Česká oštěpařka Barbora Špotáková předvedla při exhibičním závodě Jana Železného hody světové kvality. Za výkon 65,03 metrů by na mistrovství Evropy brala s přehledem bronz.

Opouštím něco, co jsem měl moc rád

V předvečer závodu udělal to samé, co před třiceti lety. Byl u rodičů, dal si večeři. A probíral se proprietami, které mu maminka schraňuje po celou jeho kariéru.

Usedne Guzdek na osiřelý trůn oštěpařů?

Jan Železný po dvaceti letech opustil trůn české oštěpařské jedničky. Na jeho místo by měl usednout o devět let mladší Miroslav Guzdek, druhý muž českých historických tabulek.

autor: Zuzana Hronová | 21. 9. 2006 9:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama