Houston a Brooklyn odvrátily mečboly, Atlanta srovnala stav

30. 4. 2013 7:00
James Harden a Jeremy Lin se podíleli na zdolání lídra Západní konference z Oklahoma City 105:103. | Foto: Reuters

Houston - Basketbalisté Houstonu a Brooklynu si prodloužili sezonu minimálně o jeden zápas.

Rockets dokázali v 1. kole play off Západní konference poprvé vyhrát nad lídrem konference z Oklahoma City a po výsledku 105:103 snížili stav série na 1:3 na zápasy.

Nets, kteří vstupovali do série s Chicagem jako lépe postavený tým po základní části, vyhráli v pátém zápase série 110:91 a snížili stav série na 2:3.

V dalším zápase 1. kola Východní konference pak Atlanta doma opět porazila Indianu, tentokrát 102:91 a srovnala stav série na 2:2.

Houston další obrat nepřipustil

Houston předchozí dva zápasy těsně prohrál, poté co ztratil v poslední čtvrtině vedení.

"Ty dvě porážky bolely a byli jsme frustrovaní. Nechtěli jsme zažít něco takového potřetí za sebou," řekl nejlepší střelec domácího týmu Chandler Parsons, autor 27 bodů.

Thunder táhl s 38 body Kevin Durant, v závěru pěti body za sebou snížil vedení hostů na dva, ale Reggie Jakckson a v poslední vteřině po doskoku ani Serge Ibaka bezprostředně z pod koše nedokázali poslat zápas alespoň do prodloužení.

Brooklyn smetl Chicago v závěru

Brooklyn nedovolil Chicagu vyhrát čtvrtý zápas za sebou, ale byť duel skončil zatím největším rozdílem v sérii, byl dlouho vyrovnaný.

Bulls prohrávali ještě čtyři minuty před koncem jen o pět bodů, ale závěr patřil v poměru 15:1 domácím. V jejich dresu nastřílel Brook Lopez 28 bodů a doskočil 10 míčů, Deron Williams přidal 23 bodů a 10 asistencí.

"Dopustili jsme se řady mentálních chyb. Porazili jsme se sami," zlobil se za nepovedenou koncovku pivot Chicaga Joakim Noah.

Statistiky Bulls vedl s 20 body hrdina čtvrtého, třikrát prodlužovaného duelu Nate Robinson, který v základní pětce nahradil zraněného Kirka Hinricha.

Atlanta rozhodla ve druhé čtvrtině

Atlanta vyrovnala stav série s Indianou díky povedené druhé čtvrtině, po níž vedla v poločase 57:40.

Po změně stran se sice Pacers dokázali přiblížit na čtyřbodový rozdíl, ale to bylo maximum. Josh Smith se na výhře Hawks podílel 29 body a 11 doskoky.