Hingisová se vrátila kvůli Roland Garros

6. 3. 2006 13:13
Paříž - Turnaj Roland Garros byl prý tím hlavním důvodem, proč se Martina Hingisová po třech letech vrátila na tenisové kurty. Právě pařížský podnik je jediným ze čtveřice grandslamů, který švýcarská tenistka nikdy nevyhrála.
Martina Hingisová se na začátku roku vrátila na dvorce.
Martina Hingisová se na začátku roku vrátila na dvorce. | Foto: Reuters

Bývalá světová jednička třikrát triumfovala na Australian Open, vyhrála Wimbledon i US Open. Pouze na pařížské antuce jí titul vždy unikl. Nejblíže k němu měla v letech 1997 a 1999, kdy ve finále podlehla Chorvatce Ivě Majoliové, respektive Němce Steffi Grafové.

"Doufám, že se do Paříže vrátím pro vítězství," řekla pětadvacetiletá hráčka s českými kořeny francouzskému listu L'Equipe. "Návrat na Roland Garros a snaha o získání jediného grandslamového titulu, který mi chybí, byly hlavní motivací k mému comebacku," dodala.

Hingisová, jíž v roce 2002 donutila vleklá zranění kotníku, paty a chodidla ke konci kariéry, se na kurty vrátila v lednu na turnajích v Austrálii. Na Australian Open triumfovala ve smíšené čtyřhře s Indem Leanderem Paesem. V Tokiu pak v únoru prohrála až ve finále.

Formu na Roland Garros začne ladit po nadcházejících dvou turnajích na americkém betonu. Tento týden bude startovat v Indian Wells, za čtrnáct dní se bude hrát v Miami. Roland Garros začne 28. května.