Hincapie vyhrál v Kalifornii podruhé etapu, vede stále Landis

ČTK
25. 2. 2006 8:31
Druhé dílčí vítězství vybojoval v závodu Kolem Kalifornie americký cyklista George Hincapie, který vyhrál v hromadném finiši pátou etapu. Po 169 kilometrech porazil v souboji o prvenství v Santa Barbaře Němce Fabiana Wegmanna a svého krajana Chrise Hornera.

Vedení si před závěrečnými dvěma etapami udržel další Američan Floyd Landis, jenž dojel v hlavní skupině a stále má náskok 29 sekund před druhým Davidem Zabriskiem. Páteční vítěz Hincapie na čtvrtém místě dál ztrácí na první příčku 45 sekund. Výsledky - 5. etapa (169 km): 1. Hincapie (USA) 3:52:02 hod., 2. Wegmann (Něm.), 3. Horner (USA), 4. Jufre-Pou (Šp.), 5. Ricco (It.), 6. Lang (Něm.) všichni stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Landis 16:29:40, 2. Zabriskie -29, 3. Julich (všichni USA) -34, 4. Hincapie -45, 5. O'Neill (Austr.) -1:08, 6. Leipheimer (USA) -1:10.