Házenkářky Veselí a Slavie vyhrály oba zápasy

ČTK
23. 4. 2006 20:25
Praha - Házenkářky Veselí nad Moravou i Slavie využily v semifinále české části interligy domácího prostředí.

Po víkendových zápasech vedou oba týmy 2:0 a k postupu do finále jim chybí jediná výhra. Slávistky porazily Olomouc dvakrát stejným výsledkem 21:20, zato Veselí nedalo Zlínu šanci a zvítězilo o deset respektive dvanáct branek.

Slávistky sehrály s Olomoucí dvě vyrovnané bitvy, které pokaždé rozhodl až závěr. V sobotu si domácí tým zajistil výhru v poslední minutě brankou ze sedmimetrového hodu, v neděli šly Pražanky do koncovky s tříbrankovým náskokem, o který je už soupeřky nedokázaly připravit.

Veselí v sobotu dovolilo zlínským soupeřkám za celý první poločas nastřílet jen čtyři góly. V druhém duelu hostující družstvo drželo krok do 15. minuty, potom si ale favoritky šňůrou šesti branek opět vytvořily bezpečný náskok.

Také na Slovensku vedou domácí celky v semifinále 2:0. Do boje o titul míří týmy Michalovců a Šaly.

Česko

Sobota:
Slavia Praha - Olomouc 21:20 (11:11)
Nejvíce branek: Zachová 5, Štolfová, Černá a Jonášová po 3 - Hrbková 7, Kovačíková 5, Hejtmánková 3. Rozhodčí: Sabol, Ondogrecula ml. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 120.

Veselí nad Moravou - Zlín 26:16 (10:4)
Nejvíce branek: Roubínková 8/2, Kočí a Fleková po 5 - Poznarová 7/4, Kysučanová 4. Rozhodčí: Barborík, Ondogrecula st. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 4:6. Diváci: 350.

Neděle:
Slavia Praha - Olomouc 21:20 (10:10)
Nejvíce branek: Zachová 7, Černá 5, Adámková a Jonášová po 3 - Růžičková 7, Hrbková 5, Stuchlová 4. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 120. Stav série: 2:0.

Veselí nad Moravou - Zlín 32:20 (16:10)
Nejvíce branek: Fleková 7, Handlová 5/2 - Poznarová 11/2, Kysučanová 6. Rozhodčí: Vydra, Šubák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 350. Stav série: 2:0.

Slovensko

Sobota:
Šaľa - Banská Bystrica 23:20 (11:5)
Nejvíce branek: Gáborová a Šalatová po 5 - Kollárová 8/2, Hriňová 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/2. Vyloučení: 6:2. Diváci: 400.

Michalovce - ŠKP Bratislava 33:17 (15:8)
Nejvíce branek: Tothová 8/1, Školková 6/2, Dittelová a Jenčíková po 4 - Váchová 4, Kusendová a Cicmanová po 3. Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 4/3 - 0. Vyloučení: 5:6. Diváci: 700.

Neděle:
Šaľa - Banská Bystrica 21:17 (10:10)
Nejvíce branek: Halásová 6/1, Csalavaová a Váradyová po 3 - Szabová a Vidiečanová obě 4/1. Rozhodčí: Dvorský, Sivák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2. Vyloučení: 8:8. Diváci: 300. Stav série: 2:0.

Michalovce - ŠKP Bratislava 31:22 (17:10)
Nejvíce branek: Tothová 10/2, Školková 6/1, Dittelová 5 - Kusendová 4/1, Cicmanová, Madarová a Santayová po 3. Rozhodčí: Simu, Martinik. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 5:5. Diváci: 700. Stav série: 2:0.