Golfista Čejka byl v Silvisu třetí

ČTK
17. 7. 2006 7:35
Silvis - Německý golfista českého původu Alexander Čejka obsadil dělené třetí místo na turnaji americké série PGA v Silvisu.

Hráč tak zastavil propad v žebříčku, v němž v uplynulých týdnech klesl až do čtvrté stovky. Český rodák si díky tomu přilepšil o 232 tisíc dolarů.

Z premiérového vítězství se v Silvisu radoval Australan John Senden, jenž si tak vedle prémie 720 tisíc dolarů z celkové dotace 3,8 milionu zajistil pro příští týden právo startu na British Open, třetím podniku série Masters.

V posledním kole zahrál v neděli 68 úderů, tři pod par, a o jednu ránu porazil Američana J.P. Hayese. Čejka, jenž po třech kolech figuroval na čtvrtém místě, zaostal o další dva údery.

Německý reprezentant českého původu, jenž cutem prošel na 30. místě, si díky třetí příčce připsal nejlepší výsledek v sezoně, zatím bylo jeho letošním maximem 30. místo z lednového turnaje v Palm Desert. V kariéře už byl na okruhu PGA dvakrát druhý.

Posledním výsledkem se výrazně přiblížil k hranici výdělku půl milionu dolarů za sezonu. A také k naději, že bude moci na prestižní americké Tour hrát i v příští sezoně. "Dnes jsem k tomu udělal velký krok," řekl Čejka, který prokázal bojovné srdce. V posledním kole se propadl až na průběžné třinácté místo, ale ještě se dokázal odrazit.

Turnaje se zúčastnila i šestnáctiletá golfistka Michelle Wieová, její snaha prosadit se mezi muži na turnaji PGA ale skončila už v polovině druhého kola. Po deváté jamce mladá Američanka odstoupila kvůli nevolnosti a bolestem hlavy z vedra a z hřiště odjela do nemocnice.