Furyho čeká duel na fotbalovém stadionu: Vynechal jsem sex, jsem jako divoký králík

ČTK ČTK
2. 12. 2022 11:19
Již potřetí se v sobotu v Londýně utkají britští boxeři Tyson Fury s Derekem Chisorou a ve hře bude tentokrát titul profesionálního mistra světa organizace WBC v těžké váze. Předešlé dva souboje vyhrál jednoznačně Fury, v roce 2011 na body a o tři roky později před limitem. Jasným favoritem je i nyní.
Tyson Fury se svými mistrovskými pásy
Tyson Fury se svými mistrovskými pásy | Foto: Reuters

"Jsem ve skvělé kondici, skvělé náladě a připravený na rock'n'roll," řekl dobře naladěný Fury na tiskové konferenci před zápasem. "Trénuji velmi tvrdě a respektuji každého soupeře, kterému jsem kdy čelil," podotkl čtyřiatřicetiletý britský boxer, který je mezi profesionály stále neporažený.

Fury vyhrál 32 z 33 duelů, jeho souboj s Deontayem Wilderem skončil v prosinci 2018 nerozhodně. Od té doby ale Američana už dvakrát porazil.

I proti Chisorovi nyní nastoupí již potřetí. Původně se chtěl Fury utkat s jinou britskou hvězdou Anthonym Joshuou, bývalý šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO však na výzvu k zápasu nakonec nepřistoupil. "Cikánský král" si tak jako dalšího soupeře vybral o čtyři roky staršího krajana.

"Pokaždé, když jsem v posilovně, dávám tomu 110 procent. Mám za sebou devět týdnů tréninku, šest týdnů jsem neměl sex. Chci tam jít jako divoký králík," řekl Fury.

V dalším zápase by se měl utkat s Ukrajincem Oleksandrem Usykem, který má v držení mistrovské pásy WBA, WBO a IBF. Na to ale teď nemyslí. "Vždy se soustředím jen na jeden zápas," podotkl. Dodal, že pokud Usyk přijde po souboji za ním do ringu, dá mu pár facek za to, že jej nazval opilcem.

Chisora řekl, že nemá problém s tím, že jej označují za outsidera. "Jsem tady jen proto, že on (Tyson) řekl, že se mnou chce boxovat. Řekl, dostaneš tuhle částku, chceš? Proč bych teď na něj měl útočit? Manažeři ten zápas nechtěli a další chlapi nechtěli nastoupit proti němu. Proč? Takový je život," uvedl Chisora.

Přestože jej Fury minule porazil před limitem, Chisora věří, že teď může uspět. Svého soka chce zaskočit jeho zbraněmi. "První kolo bude elektrizující. Chci si vzít, co je jeho, aby to patřilo mně. Fyzicky i psychicky," řekl Chisora, jenž vyhrál 33 z 45 zápasů. S Furym prý uzavřel i sázku, která ale není finanční. "O co jde, všichni zjistí po zápase," uvedl.

Zápas na fotbalovém stadionu Tottenham Hotspur by měl začít kolem 22. hodiny SEČ a vysílat jej bude O2 TV Sport. Spolukomentátorem bude přední český boxer Vasil Ducár.

"Už jsem pár galavečerů komentoval, ale ještě nikdy takhle velký zápas, takže se na to těším," uvedl Ducár, který favorizuje Furyho. "Myslím si, že je to favorit pro všechny fanoušky boxu. Osobně ho mám navíc v oblibě, protože je to velká osobnost. Potkal jsem ho i naživo a je to velký sympaťák, který má za sebou velký příběh," dodal český boxer, který bude 29. prosince v Praze obhajovat pás domácího šampiona v křížové váze proti Vladimíru Řezníčkovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

ČOV nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách 2024 v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily.

Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. I kdyby se tak stalo, ČOV o bojkotu neuvažuje a rozhodnutí o účasti na hrách chce nechat na jednotlivých sportovcích.

Úvahy MOV vyvolaly ostré reakce z okupované Ukrajiny i dalších zemí, které hovoří o možném bojkotu, pokud by sportovci z Ruska a Běloruska v Paříži startovali. Ani ČOV není těmto plánům nakloněn.

"Český olympijský výbor i nadále podporuje sankce vůči Rusku a Bělorusku, které Mezinárodní olympijský výbor přijal v loňském roce a jež jsou stále platné. Nevidíme důvod je měnit. Ruští a běloruští sportovci na olympijských hrách startovat nemohou," uvedl.

Bojkot ČOV odmítá. Olympijská charta ho zavazuje zajistit účast českých sportovců pod pěti kruhy a navíc nechce opakovat neblahou zkušenost z roku 1984, kdy tehdejší komunističtí politici rozhodli o tom, že se českoslovenští sportovci nezúčastní OH 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy