Francouzi otočili čtyřhru a jsou krok od Salátové mísy

4. 12. 2010 20:20
Zimonjic, Troicki - Clement, Llodra 2:3 na sety

Praha - Francouzská tenisová dvojice Clément - Llodra předvedla ve čtyřhře proti domácím Srbům úžasný výkon a země Galského kouhouta vede ve finále Davisova poháru 2:1 na zápasy.

Nenad Zimonjič s Viktorem Troickim přitom měli zápas ve vlastních rukách. První set ovládli poměrem 6:3 a ve druhém zvládli koncovku v tie-breaku. Vedli 2:0 na sety a kráčeli za pohodlným vítězstvím.

Srbsko hraje s Francií ve finále Davis Cupu 1:1
Kvitová se mezi tenistkami stala nováčkem roku
Příběh se uzavírá. Lendl chce znovu české občanství

Jenže od třetího setu začal hrát famózně především starší z francouzských tenistů, Arnaud Clément. Srbům nepomohlo ani sedmnáct tisíc diváků ve vyprodané bělehradské hale a nakonec prohráli po setech 6:3, 7:6, 4:6, 5:7 a 4:6. Francouzi jsou krok od jubilejního desátého triumfu v Davis Cupu.

Klíčový zápas tak zítra sehrají obě týmové jedničky, třetí tenista světa Novak Djokovič a světový hráč číslo dvanáct Gael Monfils. Vzájemná bilance mluví jasně pro srbskou jedničku. Djokovič se s Monfilsem v kariéře utkal pětkrát a dosud neztratil ani jeden zápas.

Pokud miláček domácího publika Djokovič vyrovná, rozhodnou o držiteli Salátové mísy ve vzájemném zápase Janko Tipsarevič a Gilles Simon.