Foto:Filipínský boxer získal titul už v sedmé kategorii

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
16. 11. 2009 14:30
Manny Pacquiao rozdrtil Miguela Cotta
Foto: Reuters

Las Vegas - Už v sedmé váhové kategorii získal v neděli titul filipínský boxer Manny Pacquiao, když si v boji o pás mistra světa organizace WBO ve welterové váze poradil s Miguelem Cottem.

Filipínský boxer, který byl vyhlášen nejlepším boxerem světa v poměru ke své výšce a váze (pound-to-pound #1), si s Portorikáncem, který titul držel před ním, lehce poradil a díky technickému KO zvítězil ve 12. kole.

Oblíbený "Pacman", jak se Pacquiaovi přezdívá, se díky sedmému získanému mistrovskému titulu stal nejúspěšnějším boxerem historie.

Čtěte také: Filipínci oslavují. Superhrdina Pacman vešel do dějin

Postup do těžších kategorií ovšem Pacquiao neplánuje. "To je poslední váhová kategorie, nikam dál již nepůjdu," prohlásil třicetiletý boxer po zápase.

Filipínec ve své zemi momentálně zažívá vrchol popularity: jeho souboj s Cottem sledovaly v Manile a dalších městech tisíce příznivců, pro něž se Pacquiao stal národním hrdinou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy