FOTO Zabiják s velkým srdcem: Táborský trénoval pro nemocnou Zuzanku

Ve čtvrtek večer se v pražském klubu SK Boxing Praha uskutečnil charitativní boxerský trénink pro nemocnou Zuzanku.
V boxerně SK Boxing Praha v Mařákově ulici se ve čtvrtek večer sešla hodně neobvyklá parta lidí, kde se většina viděla poprvé v životě. Dvanáct boxerských nadšenců s dobrým srdcem a dalších několik zvědavců se zúčastnilo charitativního tréninku pod vedením pětinásobného českého šampiona a účastníka Evropských her v Baku Daniela Táborského.
Dvaadvacetiletý pražský obr a úřadující tuzemská jednička supertíhy je kromě boxerského ringu také aktivní mimo něj. Před létem se tak stal prvním ředitelem Manažerské extraligy boxu (MEB) a ihned do společnosti přinesl nový vítr.
"Pořád přichází s novými a novými nápady, jak nás posunout dál. Nyní přišel právě s tímto," chválí Táborského spolumajitel MEB Jan Saglena. Pod slovem "tímto" se skrývá aktivní pomoc pro nemocnou patnáctiletou Zuzanku, která se narodila předčasně a lékaři ji posléze diagnostikovali dětskou mozkovou obru spastické formy.
Ta akutně potřebuje speciální vozík, který ale vyjde na 270 tisíc korun. "Už jsme ho měli dříve, ale ten byl menší a Zuzanka z něj vyrostla. Proč ho nehradí pojišťovna? Člověk musí splňovat určité body, aby se tak mohlo stát. Bohužel Zuzanka ač ho potřebuje, tak ty body nesplňuje," řekla Aktuálně.cz maminka handicapované dívky.
Foto: MEB/General Sport
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
11. 10. 2015 13:19
Ve čtvrtek večer se v pražském klubu SK Boxing Praha v Mařákově ulici uskutečnil charitativní boxerský trénink pod vedením pětinásobného českého šampiona a účastníka Evropských her v Baku Daniela Táborského. Ten tak společně s boxerskými nadšenci podpořil projekt Manažerské extraligy boxu a hnutí Dobrý skutek.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Laine odešel z Winnipegu do Columbusu výměnou za Duboise

Finský hokejový kanonýr Patrik Laine a Američan Jack Roslovic se stěhují v NHL z Winnipegu do Columbusu výměnou za jiného útočníka Kanaďana Pierrea-Luca Duboise a výběr ve třetím kole draftu v příštím roce. Působiště si tak vyměnily osobnosti draftu z roku 2016, na kterém si Jets vybrali Laineho jako dvojku a hned po něm přišel na řadu Dubois jako volba Blue Jackets.

Výměna se odehrála jen dva dny poté, co kouč John Tortorella Duboise v domácím duelu s Tampou Bay při prohře 2:3 v prodloužení vyřadil už v první třetině ze sestavy. Dubois odehrál jen tři minuty a 55 sekund, nejméně v dosavadní kariéře v NHL. Dvaadvacetiletý útočník následně podle Tortorelly uvedl, že za Blue Jackets už hrát nechce.

Další zprávy