FOTO Velká národní přilákala obnažené fanynky dostihů

Podívejte se na fotogalerii z Antree, kde se v sobotu běžela slavná Velká národní.
I tyhle fanynky možná v sobotu uvidíte na nejslavnější steeplechase světa, Velké národní.
Už dávno v dostizích nejde jen o to, kdo má nejkrásnější klobouk.
Fanynky také musí vypadat k světu - tedy alespoň ty, které chtějí pózovat pro fotografy Reuters.
Byly doby, kdy se jen odhalený kotníček považoval za hrubé porušení dobrých mravů.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
5. 4. 2013 16:03
Podívejte se na netradiční fotogalerii z Aintree, kde se v sobotu běžela Velká národní.

Aintree - Již od roku 1839 se v Aintree nedaleko Liverpoolu koná patrně nejslavnější a uričitě nejstarší překážkový dostih světa, Velká národní.

Dotace přitom třeba letos činila téměř milion liber, takže nejlepší žokeje světa sem nemusí lákat jen prestiž tohoto závodu.

Slavný dostih vyhrál Auroras Encore s žokejem Ryanem Maniou. Jak je vidět z agenturních záběrů, dalo se v Aintree pozorovat i ledacos jiného.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Hokejovou sbornou povede Valerij Bragin

Novým trenérem ruské hokejové reprezentace byl jmenován Valerij Bragin. U sborné nahradil Alexeje Kudašova, který u mužstva působil teprve od léta 2019, ale pod jeho vedením patří Rusům poslední místo v nedohrané Euro Hockey Tour. Braginovými asistenty budou Alexej Žamnov, Andrej Kozyrev, Alexandr Bojkov a Rašit Davydov.

Čtyřiašedesátiletý Bragin dosud vedl ruský výběr do dvaceti let. Od roku 2014 s juniory vybojoval na mistrovství světa tři stříbrné medaile a dvě bronzové. Při předchozím angažmá získal Bragin s dvacítkou v roce 2010 titul a rok nato stříbro, načež rezignoval.

U současné dvacítky byl dnes jeho nástupcem oficiálně jmenován bývalý slavný útočník Igor Larionov, olympijský výběr povede Oleg Brataš.

před 23 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy