Pardubickou vyhraje Váňa s Tiumenem, věří bookmakeři

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 10. 2012 16:04
Žokej Josef Váňa a jeho kůň Tiumen jsou favority blížící se Velké pardubické steeplechase.
Josef Váňa a jeho bývalý svěřenec Decent Fellow.
Josef Váňa a jeho bývalý svěřenec Decent Fellow. | Foto: CPA - Eduard Erben

Pardubice - Hnědák Tiumen s žokejem Josefem Váňou jsou podle vypsaných kurzů opět největšími favority Velké pardubické. Na čtvrtý triumf Tiumena s Váňou v řadě bookmaker společnosti Betino vypsal v konkurenci 23 koní kurz 2,5:1.

Již 122. ročník Velké pardubické se poběží v sobotu 13. října a favoritem číslo dvě je vítěz dvou kvalifikací Trezor nabízený v kurzu 5,5:1. Za ním je Ronino (6:1) následovaný svým tréninkovým kolegou Klausem (7,7:1).

Kurz 11:1 má pět dnů před dostihem bělka Sixteen, ale také Belmont a Valldemoso. Ze zahraničních účastníků se nejvíce věří Maljimarovi a Uncle Juniorovi (12:1).

Nejmenší naději na vítězství má v dostihu na 6900 metrů s Taxisovým příkopem pětice koní Cabernet, Imbir, Wyona, Argentan a Le Jackpot (100:1).

Kurzy na vítěze 122. Velké pardubické S Českou pojišťovnou (pět dnů před startem):

2,5:1 - Tiumen (ž. Váňa st.),

5,5:1 - Trezor (ž. Treadwell),

6:1 - Ronino (ž. Kousek),

7,7:1 - Klaus (ž. Myška),

11:1 Valldemoso (ž. Andrés), Belmont (ž. Váňa ml.), Sixteen (ž. Bartoš),

12:1 - Uncle Junior (ž. Mullins), Maljimar (ž. Reveley),

16:1 - Karlsbad (ž. Boyer),

30:1 - Tomis (ž. Mátl),

50:1 - Nikas (Tůma), Orphee des Blins (ž. Faltejsek), Bremen Plan (Sovka), Doctor Pat (ž. McLernon), Grilias (ž. Hamblin),

75:1 - Aspirant (Velek), Mandarino (ž. Kašný),

100:1 - Cabernet (Benš), Imbir (ž. Novák), Wyona (Kubík), Argentan (ž. Stromský), Le Jackpot (ž. Brečka).

 

Právě se děje

před 55 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy