FOTO Tak boxují čeští důchodci. Pytel ani soupeře nešetří

Boxerský trénink ve Sport Centru na Praze 10 dal partě důchodců řádně zabrat. Flákat lekci si ale nedovolil nikdo.
Přestože rozcvička podle slov kouče Slávka Konečného důchodcům nevoní, nešidí ji. "I když k tomu mají sklony, v tomhle je to asi v každém věku stejné. Rozcvičku bereme holt všichni jako nutné zlo. Dneska tomu tak nebylo, ale občas to na mě zkouší, tu někoho bolí v boku, někoho kotník, ale já jsem tvrdý," směje se úspěšný amatérský a nyní i profesionální boxer.
A tak se nelze divit, že zatímco před tréninkem hýří všichni úsměvy a pohodičkou...
...Na konci vypadají jako zde na snímku paní Hloušková.
Do tohoto stavu ale ještě zde panu Bubeníčkovi chybí skoro šest desítek minut. Jeho výkon a zápal je o to obdivuhodnější, že mu chybí prsty na pravé ruce. I přes tento handicap by jej ani nenapadlo žádat nějaké úlevy a s rukavicemi na rukou patří k těm netvrdším a nejostřejším z celé party.
Foto: CPA Eduard Erben
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, Eduard Erben
8. 5. 2013 13:00
Redaktor Aktuálně.cz strávil v jedné pražské tělocvičně hodinu boxerského tréninku s partou důchodců, jejichž vitalitu by jim mohlo závidět kdejaké náctileté dítě.

Praha - Jsme na místě, první boxeři se trousí do šaten Sport Centra 10 na Praze 10 v Kodaňské ulici.

Z ní ve sportovním ale nevycházejí žádní nástupci Lukáše Konečného či Rudolfa Kraje, ale parta důchodců, z nichž nejmladšímu je 66 let a nejstaršímu, kterému nikdo neřekne jinak než pan Antonín, pak těžko uvěřitelných 86!

Kdo by čekal dýchánek a nějaké to aerobní cvičení, je rychle vyveden z omylu. Hodinový trénink probíhá ve svižném tempu, při kterém by se zpotili i muži a ženy o dvě, tři generace mladší.

Během boxerské lekce pod vedením olympionika z Atlanty 1996 a nyní neporaženého profesionálního boxera Jaroslava Konečného stihnou "veteráni" rozcvičku, trénink na lapách i na pytlích.

My vám nyní nabízíme originální retro fotoreportáž z tréninku party důchodců, kteří nehodlají stáří trávit jen doma na gauči, proloženou několika videi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy