FOTO V Soči cinkaly další české medaile a slzy štěstí

FOTO V Soči cinkaly další české medaile a slzy štěstí
Po včerejší dvojnásobné medailové radosti si pro své cenné kovy došli jako první biatlonisté, přestože svojí soutěž - smíšenou štafetu - dojeli až po zlaté Martine Sáblíkové.
"Zkušení medailoví sběratelé ze Soči" Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup a Gabriela Soukalová si radost vychutnávali stejně Veronika Vítková, pro kterou to byla první medaile. Jejich výkony ocenila i Sáblíková. "Hrozně se těším, je to můj oblíbený sport. Doteď jsem si to užila v televizi, teď je chci vidět v akci," uvedla Sáblíková, která věří, že biatlonisté v závěru her ještě rozšíří nečekanou sbírku pěti medailí. "Přála bych jim to. Pak ale aby jim objednali vlastní letadlo. S tím, co vezou domů..." řekla.
Ještě daleko zkušenější sběratelé cenných kovů pod pěti kruhy pak najdeme ve vítězné norské štafetě - vždyť Ole Einar Björndalen je v tomto směru novým králem historie zimních her, Tora Bergerová už také není žádný zajíc, to samé platí i o Eckhoffové a finišmanovi Svendsenovi.
Jestliže s medailí české a norské smíšené štafety se v prognózách tak nějak počítalo s ohledem na úspěchy v předchozích závodech, třetí plac pro italský čtyřlístek Oberhoferová, Wiererová, Hofer a Windisch byl přece jen překvapivý.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
20. 2. 2014 20:02
Podívejte se na fotogalerii z předávaní medailí stříbrné české smíšené štafetě a zlaté rychlobruslařce Martine Sáblíkové.

Podívejte se na fotogalerii z předávaní medailí stříbrné české smíšené biatlonové štafetě a zlaté rychlobruslařce Martine Sáblíkové na medailovém náměstí v olympijském Soči.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy