FOTO Atleti ladí formu, Svobodová i Maslák domácím titulem

Prohlédněte si fotografie z prvního dne halového šampionátu atletů v pražské Stromovce.
... aby se pak vydala k dalšímu pokusu v boji o domácí titul ve skoku o tyči.
Mistryně Evropy z Helsinek vyhrála výkonem 440 cm, následné pokusy na 460 cm už tak úspěšné nebyly.
Jiřina Svobodová a trenér Zdeněk Lubenský studují techniku skoku české reprezentantky.
Mistr Evropy na trati 400 m Pavel Maslák se dnes proměnil na sprintera. V semifinále hladké šedesátky časem 6,65 vyrovnal rekord šampionátu Jana Veleby z roku 2011.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
16. 2. 2014 0:00
Prohlédněte si fotografie z prvního dne halového šampionátu atletů v pražské Stromovce.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy