Fenomén Lavillenie: V Číně na mě zapomněli, tady jsem aspoň normálně skákal

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
20. 5. 2016 20:02
Do soutěže vstupoval až na výšce 570 centimetrů, to už byla většina jeho soupeřů ze hry venku a odcházela ze sektoru. Francouzskému fenoménu Renaudu Lavilleniemu stačily k vítězství na 55. ročníku ostravské Zlaté tretry dva zdařilé pokusy. Přesto spokojený nebyl.
Renaud Lavillenie.
Renaud Lavillenie. | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava – Do soutěže vstupoval až na výšce 570 centimetrů, to už byla většina jeho soupeřů ze hry venku a odcházela ze sektoru. Francouzskému fenoménu Renaudu Lavilleniemu stačily k vítězství na 55. ročníku ostravské Zlaté tretry dva zdařilé pokusy. Přesto spokojený nebyl.

"Chtěl jsem předvést mnohem víc, ale bohužel," řekl po závodě halový světový rekordman. Ještě dopoledne vyhlašoval útok na šestimetrovou hranici, ten se ale nakonec nekonal. V březnu v Jablonci přitom skočil 603 centimetrů.

Jak jste spokojený se svým dnešním výkonem?

Vyhrál jsem, za to jsem rád. S výkonem už tak spokojený nejsem, rozhodně jsem chtěl skočit víc.

Pokusy na výšce 593 centimetrů byly velice nadějné. Co chybělo ke zdolání této výšky?

Neměl jsem tak dobré poslední čtyři kroky. Technicky to jinak bylo celkem ok. Rozhodně jsem tady chtěl předvést více. Celkově jsem ale se startem do sezony spokojen.

V České republice startujete letos už podruhé, celkově na Zlaté tretře počtvrté. Líbí se vám tady?

Ano, mám to tu moc rád. Na Tretře jsem zatím pokaždé vyhrál a dnes jsem na to navázal. Lidé tu atletiku milují a dělají ji neuvěřitelně dobře. Pro skákání jsou tu skvělé podmínky a taky fantastická divácká kulisa.

V Šanghaji jste o víkendu skočil 580cm. Zatím je k šesti metrům stále celkem daleko...

Tam se mi ze začátku skákalo dobře, ale pak přišly konflikty s rozhodčími, což mě hodně rozhodilo a vzalo mi síly.

Čeho se rozepře týkaly?

Jak je mým zvykem, chtěl jsem začít skákat později, ale organizátoři na mě při zvedání výšek zapomněli. Potom bylo docela složité tuto chybu napravit. I vzhledem k tomu, že v Číně moc nerozumí anglicky. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Biden ohlásil nové sankce vůči Rusku. USA vyhostí deset diplomatů

Bílý dům ve čtvrtek oznámil, že Spojené státy vyhostí deset ruských diplomatů a uvalí na Rusko nové sankce. Podle Washingtonu je krok odpovědí na ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb a na kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám. Spojené státy poprvé tyto útoky výslovně spojily s ruskou zpravodajskou službou, napsala agentura AP. Americký prezident Joe Biden uvedl, že ruské snahy podrýt svobodné americké volby spolu s kybernetickými útoky ohrožují bezpečnost USA.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Francouzský parlament schválil bezpečnostní zákon, který se týká natáčení policistů

Francouzští zákonodárci ve čtvrtek definitivně schválili návrh zákona o veřejné bezpečnosti, kvůli kterému se ve Francii v posledních měsících opakovaně protestovalo. Konečný souhlas udělila dolní komora parlamentu po úpravě ustanovení týkajícího se zveřejňování záběrů s policisty.

V Národním shromáždění, které ovládá strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, opatření prošlo poměrem 75 hlasů ku 33. Podle agentury AFP se nehlasovalo v tak vypjaté atmosféře jako při prvním čtení zákona. Senát už jej odsouhlasil dříve.

Autoři návrhu ve snaze zmírnit odpor veřejnosti pozměnili nejvíce kritizovaný paragraf, který původně kriminalizoval zveřejňování snímků policie s úmyslem strážcům zákona ublížit. Upravená verze počítá s pokutou a až pětiletým odnětím svobody pro ty, kdo by pomáhali identifikovat aktivního člena bezpečnostních složek "se zjevným záměrem" způsobit újmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy