Emmons se vrací ve velkém stylu.Střílela lépe než na OH

jar
15. 1. 2010 17:30
O pouhých 0,6 bodu zaostala za světovým rekordem
Kateřina Emmons
Kateřina Emmons | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Přestože měla olympijská vítězka z Pekingu Kateřina Emmons více než roční přestávku kvůli mateřským povinnostem, vrací se ve velkém stylu.

Na Velké ceně Plzně vyhrála soutěž ve střelbě ze vzduchové pušky. 

Svou excelentní disciplínu ovládla takovým způsobem, že celkovým nástřelem 504,4 bodu dokonce o pouhých šest desetin zaostala za hodnotou světového rekordu.

Čtěte také: Kostelecký na medaili nedosáhl. Na MS skončil čtvrtý

Nejlepší světová puškařka excelovala už v kvalifikaci, v níž se o absolutní nástřel připravila jedinou devítkou ze 40 ran. A protože nezaváhala ani ve finálové desítce ran, předčila i svůj olympijský rekord 503,5 bodu, díky kterému vyhrála v Pekingu.

Emmons se po narození dcery Julie představila v soutěžním klání teprve podruhé. Premiéru si odbyla na podzim na závodech v USA, kde žije s manželem - rovněž olympijským vítězem ve střelbě Matthewem Emmonsem.

Výsledek:

1. Emmons (ČR) 504,4 (399+105,4), 2. Bogacká (Pol.) 499,9 (398+101,9), 3. Pešková (SR) 499,6 (396+101,6).

 

Právě se děje

před 54 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy