Emmons: Česko je pro výchovu potomka zemí číslo jedna

Ondřej Roubínek
1. 10. 2008 18:33
Střelkyně se chce po porodu vrátit na MS 2010
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Už když jako vůbec první sportovkyně na olympijských hrách v Pekingu přebírala Kateřina Emmons zlatou medaili, věděla, že si dá od střelby minimálně na rok pohov.

Tou dobou totiž tušila, že ji čeká narození potomka. "Určitě to máte v hlavě," svěřila se zlatá a stříbrná medailistka z Pekingu se svými pocity novinářům, když na tiskové konferenci před odletem do USA oficiálně oznámila, že je těhotná.

"Omezila jsem trochu běhání," podotkla Emmons k dotazu, jestli ji radostná zpráva nějak ovlivnila. "Hlavě to ale příliš situaci neulehčilo," dodala s úsměvem.

Kateřina Emmons se raduje se svým otcem Petrem Kůrkou
Kateřina Emmons se raduje se svým otcem Petrem Kůrkou | Foto: Reuters
Čtěte více:
Dovedl Emmons ke zlatu, teď pomůže Kůrka Austrálii
Zlatá Emmons si dá rok pauzu. Chce si odpočinout

Kateřina Emmons by se chtěla vrátit na střelnici před světovým šampionátem v roce 2010. "O konci kariéry vůbec neuvažuji," ubezpečila sympatická střelkyně přítomné, že určitě bude bojovat o další medaile.

"Nebylo by to ani fér vůči některým lidem," zamýšlela se. "Už se na ten návrat i těším, ale potomek teď bude mít na dlouhou dobu přednost," pokračovala Emmons.

Ta také potvrdila, že s dítětem, které čeká s americkým manželem, by chtěla žít spíše v Česku. "Zemí číslo jedna bude především Česká republika," uvedla.

Matt má co opravovat

Střelecký pár Emmonsových, který vzbudil na olympiádě obrovskou pozornost médií, tak bude na sportovním poli na čas neúplný.

Matthew Emmons je prý po nepovedeném závodě v Pekingu, ve kterém poslední ranou ztratil zlatou medaili, ještě více motivovaný.

Čtěte také: Špotáková a Emmons v reklamě: Mají zlato, příběh, půvab

"Matt pojede na světové finále do Bangkoku, má co opravovat," usmívala se střelkyně. Podle ní se sice s takovým výpadkem, jaký její muž předvedl v Aténách i v Číně, nedá počítat, ale dá se s ním smířit.

"Musíte být připravení na všechno, je to prostě sport. V Londýně by chtěl Matt absolvovat tři disciplíny a ve všech bude mít šanci na medaili," věří Emmons, že její partner prolomí zlaté prokletí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Roušky už nikdo nechtěl. Správa státních rezerv jich zlikviduje 17 milionů

Správa státních hmotných rezerv nechá zlikvidovat přes 17 milionů roušek, kterým vypršela doporučená doba použití. Správa na realizátora likvidace vypsala veřejnou soutěž. Vyplývá to z registru zakázek Portál dodavatele. Evidenční cena jednoho kusu roušky je podle správy rezerv deset korun. Náklady na likvidaci by neměly přesáhnout 233 tisíc korun.

"Ještě před exspirací jsme roušky nabídli ostatním složkám státu a pak také fyzickým a právnickým osobám. Nebyl ale o ně zájem," řekl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. Dosud byly roušky pod celním dohledem. Správa rezerv podle Švagra likvidované roušky nenakupovala. Do jejích zásob byly převedeny z majetku ministerstva vnitra, o čemž dříve rozhodla vláda.

Stát během koronavirové krize pořizoval do skladů hmotných rezerv zdravotnický materiál za miliardy korun. Šlo zejména o roušky a respirátory, ochranné rukavice či brýle a testovací sady. Veškerý materiál ovšem stát během doporučené doby použití nestačil spotřebovat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena zlata překonala hranici 2000 dolarů, je nejsilnější za poslední rok

Cena zlata na světových trzích dnes překonala 2000 USD za troyskou unci, což je nejvíce za poslední rok. Naposledy tuto hranici žlutý kov atakoval krátce po invazi Ruska na Ukrajinu na začátku loňského března. Důvodem současného růstu je panika na trzích způsobená problémy velkých bankovních domů Credit Suisse a SVB. Vyplývá to z údajů serveru Kurzy.cz a komentářů analytiků.

V historii se podle ekonoma Trinity bank Lukáše Kovandy unce zlata prodávala za více než 2000 dolarů pouze loni v první polovině března a pak také přechodně v srpnu roku 2020, kdy se svět obával dopadů pandemie onemocnění covid-19, na něž tehdy ještě neexistovala účinná vakcína.

"Důvodem růstu ceny zlata je panika na bankovním trhu kvůli problémům Credit Suisse a SVB. Tato bankovní krize má okamžitě své pokračování v Evropě. Zlato se i v tomto případě ukázalo jako bezpečný přístav a zachovalo se dle očekávání. Dalším důvodem pro růst zlata je že, centrální banky už nebudou zvyšovat sazby, což je špatně pro inflaci, ale dobře pro zlato," podotkl analytik Golden Gate Pavel Ryba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Peníze ke snížení rozdílů mezi ženami a muži nebyly využity účelně, zjistili kontroloři

Dotace ze státního rozpočtu a Evropské unie, které v letech 2014 až 2021 směřovaly na snížení rozdílů mezi ženami a muži na trhu práce, svému účelu příliš neposloužily. Oznámil to Nejvyšší kontrolní úřad, který prověřoval peníze vynaložené na takzvané genderové audity. Ministerstvo práce a sociálních věcí podle něj nesledovalo skutečný přínos dotací. Ministerstvo s některými závěry Nejvyššího kontrolního úřadu nesouhlasí, ale některé výtky už zohlednilo v kritériích nových projektů.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil využití dotací, poskytnutých z operačního programu Zaměstnanost 2014-2020 a spolufinancovaných ze státního rozpočtu. Zkontroloval 14 projektů z celkem 68, objem prověřených peněz činil 40 milionů korun.

Úřad zjistil, že dotace přispěly k naplnění účelu jen nevýznamně: pouze osm procent z kontrolovaného objemu peněz naplnilo účel ve všech klíčových otázkách. V zavádění konkrétních opatření po skončeném auditu pokračovalo za finanční podpory z operačního programu jen 14 procent organizací. "Ministerstvo práce a sociálních věcí nesledovalo skutečný přínos dotací a podmínky pro nakládání s nimi nastavilo tak, že příjemci mohli peníze čerpat, aniž by bylo zřejmé, jakých cílů chtějí dosáhnout. U čtyř projektů zjistil Nejvyšší kontrolní úřad nezpůsobilé výdaje v souhrnné výši 1,6 milionu korun," uvedla instituce. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy