Dvořák zná dalšího soupeře v UFC, utká se s Brazilcem Paivou

ČTK ČTK
6. 3. 2021 12:41
Třetím soupeřem českého MMA bojovníka Davida Dvořáka v elitní světové organizaci UFC bude 22. května v Las Vegas Raulian Paiva z Brazílie. Osmadvacetiletý Dvořák bude v souboji s o tři roky mladším soupeřem hájit sérii patnácti vítězství, naposledy prohrál v květnu 2012.
David Dvořák
David Dvořák | Foto: ČTK

"Papírově je to hodně vyrovnaný soupeř. Podle mě to může být první soupeř, kterého ufinišuju (v UFC). Myslím si, že na to mám, vidím se jako lepší bojovník. Zápasy jsou vždycky jiný, cokoliv se může stát, ale věřím, že budu ještě více dominantní než v minulém zápase," uvedl Dvořák pro sport.cz.

Zápasník z hradecké All Sports Academy se v UFC v muší váhové kategorii doposud představil dvakrát. Loni porazil na body Brazilce Bruna Silvu a Jordana Espinosu z USA. V žebříčku organizace je desátý, o jedno místo před svým nadcházejícím soupeřem.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy