Pudilová přes smršť došla k desáté výhře. Blýskla se osmnáctiletá česká naděje Bledá

Pudilová přes smršť došla k desáté výhře. Blýskla se osmnáctiletá česká naděje Bledá
V kleci se na Oktagonu 21 ukázala vycházející hvězda českých bojových sportů Tereza Bledá. Teprve osmnáctiletá Češka se postavila v kleci Polce Judytě Rymarzakové.
Tereza Bledá se vrhla na soupeřku s vervou a donutila ji odklepat zápas již po 1:28 minutě prvního kola.
Na desáté vítězství mezi profesionály útočila Lucie Pudilová.
Soupeřkou jí byla Polka Marta Waliczeková.
Foto: MMA OKTAGON
Sport Sport
31. 1. 2021 15:49
Další událost bojových umění MMA zastřešená organizací Oktagon přinesla české i zahraniční souboje. Zvítězit se povedlo jak Lucii Pudilové, tak vycházející hvězdě českého ženského MMA Tereze Bledé. Prohlédněte si fotogalerii ze souboji nabitého večera.
 

Právě se děje

před 26 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy