Kdo už má jisté Rio? Česko má 10 měsíců před hrami 53 míst

Pojďte se podívat, kteří čeští sportovci si už vybojovali místo na olympijských hrách v brazilském Riu, které začíná už za necelých 10 měsíců.
292 dnů, necelých deset měsíců zbývá do startu letních olympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Čeští sportovci celou letní sezonu bojovali o to, aby se příští rok pod pěti kruhy předvedli a zatím vydřeli 53 kvalifikačních míst. Pojďme si je shrnout.
Začněme u atletiky. Výškař JAROSLAV BÁBA se představil v dobrém světle na srpnovém světovém šampionátu v Pekingu, kde skončil na sedmém místě. V jednatřiceti letech pojede už na čtvrté hry.
Přes laťku se přehoupává také MICHAL BALNER, jen k tomu potřebuje tyč. Na MS skončil stejně jako Bába sedmý a ve 33 letech trochu vystoupil ze stínu slavnějšího Kudličky.
JAN KUDLIČKA sice na světovém šampionátu zrovna neoslnil, ale jinak v Brazílii nebude chybět. Však se také letos stal už pošesté českým mistrem.
Foto: Reuters
Sport Sport
18. 10. 2015 7:01
Necelých deset měsíců zbývá do startu letních olympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Čeští sportovci celou letní sezonu bojovali o to, aby se příští rok pod pěti kruhy předvedli, a zatím vydřeli 53 kvalifikačních míst. Pojďte se podívat, která to jsou.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Na Floridě identifikovali poslední 98. oběť zřícení výškové budovy

Pozůstatky poslední osoby, která se pohřešovala po zřícení 12patrové budovy v městečku Surfside v americkém státu Florida, se našly a byly identifikovány, oznámila podle agentury Reuters starostka okresu Miami-Dade Daniella Levineová Cavaová. Neštěstí si tak podle konečné bilance vyžádalo 98 životů. Budova se zhroutila 24. června.

Minulý pátek hasiči oficiálně ukončili pátrání po pohřešovaných v troskách. Na místě ale ještě zůstávali forenzní technici. Úřady tehdy podle agentury AP odmítly potvrdit, zda již našly nejspíš poslední chybějící ostatky, nebo ještě stále pátrají po těle pohřešované Estelle Hedayaové. Dnes agentura AP uvedla, že mladší bratr čtyřiapadesátileté Hedayaové potvrdil, že poslední oběť byla identifikována.

Příčina zřícení budovy zatím stále není jasná, přestože podle odborného posudku z roku 2018 měla vážné závady. V budově bylo 135 bytových jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy