Kdo už má jisté Rio? Česko má 10 měsíců před hrami 53 míst

Pojďte se podívat, kteří čeští sportovci si už vybojovali místo na olympijských hrách v brazilském Riu, které začíná už za necelých 10 měsíců.
292 dnů, necelých deset měsíců zbývá do startu letních olympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Čeští sportovci celou letní sezonu bojovali o to, aby se příští rok pod pěti kruhy předvedli a zatím vydřeli 53 kvalifikačních míst. Pojďme si je shrnout.
Začněme u atletiky. Výškař JAROSLAV BÁBA se představil v dobrém světle na srpnovém světovém šampionátu v Pekingu, kde skončil na sedmém místě. V jednatřiceti letech pojede už na čtvrté hry.
Přes laťku se přehoupává také MICHAL BALNER, jen k tomu potřebuje tyč. Na MS skončil stejně jako Bába sedmý a ve 33 letech trochu vystoupil ze stínu slavnějšího Kudličky.
JAN KUDLIČKA sice na světovém šampionátu zrovna neoslnil, ale jinak v Brazílii nebude chybět. Však se také letos stal už pošesté českým mistrem.
Foto: Reuters
Sport Sport
18. 10. 2015 7:01
Necelých deset měsíců zbývá do startu letních olympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Čeští sportovci celou letní sezonu bojovali o to, aby se příští rok pod pěti kruhy předvedli, a zatím vydřeli 53 kvalifikačních míst. Pojďte se podívat, která to jsou.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy