Kat Anglie i svérázný sudí. 10+1 hvězda MS v ragby

Podívejte se ve fotogalerii na největší hvězdy dosavadního průběhu šampionátu v ragby.
Bernard Foley (Austrálie). Šestadvacetiletá útoková spojka neměla ještě před šampionátem místo v sestavě Wallabies vůbec jisté. Pak ale Foley osobně 28 body vyřídil domácí Anglii a stala se z něj jedna z největších hvězd mistrovství - a z Australanů velcí favorité na zisk titulu.
Bryan Habana (Jihoafrická republika). Dvaatřicetileté křídlo a mistr světa z roku 2007 vyrovnal na šampionátu rekord Novozélanďana Jonaha Lomua v počtu položených pětek. Za tři mistrovství jich dokázal položit 14 a ve čtvrtfinále s Walesem má šanci stát se světovým rekordmanem.
Aaron Smith (Nový Zéland). Když se řekne All Blacks, každý odrecituje jména Richieho McCawa a Dana Cartera, dvou největších hvězd obhájců titulu. Oba třicátníci ale po šampionátu v týmu končí a All Blacks hledají nové vůdce. Šestadvacetiletá mlýnová spojka Smith by se měl stát jedním z příštích lídrů. Prokazuje to už na tomhle šampionátu, kde v zápase s Argentinou položil vůbec první pětku All Blacks na turnaji. Spolu s Australanem Willem Geniou je pravděpodobně nejlepší hráč na svém postu na světě.
Paul O'Connell (Irsko). Irskému kapitánovi bude za pár dní šestatřicet a jeho mezinárodní kariéra se bohužel přiblížila konci. I proto, že se tenhle symbol tvrdosti a neústupnosti irské druhé řady v zápase s Francií zranil a na turnaji si už nezahraje. Je to velká škoda. Muž, kterého respektuje snad každý soupeř, proti kterému nastoupil, by si zasloužil velkolepé rozloučení. Což mohou ještě v jeho nepřítomnosti zařídit jeho spoluhráči. A málokdo by to O'Connellovi nepřál.
Foto: Reuters
Sport Sport, Jindřich Šídlo
13. 10. 2015 13:02
Podívejte se ve fotogalerii na největší hvězdy dosavadního průběhu šampionátu v ragby.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy