Kat Anglie i svérázný sudí. 10+1 hvězda MS v ragby

Podívejte se ve fotogalerii na největší hvězdy dosavadního průběhu šampionátu v ragby.
Bernard Foley (Austrálie). Šestadvacetiletá útoková spojka neměla ještě před šampionátem místo v sestavě Wallabies vůbec jisté. Pak ale Foley osobně 28 body vyřídil domácí Anglii a stala se z něj jedna z největších hvězd mistrovství - a z Australanů velcí favorité na zisk titulu.
Bryan Habana (Jihoafrická republika). Dvaatřicetileté křídlo a mistr světa z roku 2007 vyrovnal na šampionátu rekord Novozélanďana Jonaha Lomua v počtu položených pětek. Za tři mistrovství jich dokázal položit 14 a ve čtvrtfinále s Walesem má šanci stát se světovým rekordmanem.
Aaron Smith (Nový Zéland). Když se řekne All Blacks, každý odrecituje jména Richieho McCawa a Dana Cartera, dvou největších hvězd obhájců titulu. Oba třicátníci ale po šampionátu v týmu končí a All Blacks hledají nové vůdce. Šestadvacetiletá mlýnová spojka Smith by se měl stát jedním z příštích lídrů. Prokazuje to už na tomhle šampionátu, kde v zápase s Argentinou položil vůbec první pětku All Blacks na turnaji. Spolu s Australanem Willem Geniou je pravděpodobně nejlepší hráč na svém postu na světě.
Paul O'Connell (Irsko). Irskému kapitánovi bude za pár dní šestatřicet a jeho mezinárodní kariéra se bohužel přiblížila konci. I proto, že se tenhle symbol tvrdosti a neústupnosti irské druhé řady v zápase s Francií zranil a na turnaji si už nezahraje. Je to velká škoda. Muž, kterého respektuje snad každý soupeř, proti kterému nastoupil, by si zasloužil velkolepé rozloučení. Což mohou ještě v jeho nepřítomnosti zařídit jeho spoluhráči. A málokdo by to O'Connellovi nepřál.
Foto: Reuters
Sport Sport, Jindřich Šídlo
13. 10. 2015 13:02
Podívejte se ve fotogalerii na největší hvězdy dosavadního průběhu šampionátu v ragby.
 

Právě se děje

Další zprávy