Deblkanoisté Volf se Štěpánkem byli druzí na SP v Augsburgu

ČTK
3. 6. 2006 16:34
Druhé místo vybojovali na Světovém poháru vodních slalomářů v Augsburgu deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek.

Na stupně vítězů se dnes v Německu posunuli díky nejrychlejší finálové jízdě, v níž zaútočili ze čtvrtého místa. Nakonec nestačili jen na domácí Markuse Beckera a Stefana Henzeho.

Jaroslavové Pospíšil a Pollert si ve finále připsali penalizaci za dotek branky a klesli z třetího místa na čtvrté. Další česká posádka Marek Jiras, Tomáš Máder, která byla minulý týden při premiérovém závodě SP v Aténách bronzová, skončila šestá. V závodě kajakářů se českým reprezentantům tolik nedařilo.

Nejlepší Tomáš Kobes se ve finále dvakrát dotkl branky a z páté příčky po semifinále klesl na poslední, desáté místo. Další lodě do finále nepostoupily. Ondřej Raab skončil sedmnáctý, Lukáš Kubričan byl po padesátivteřinové penalizaci za neprojetí branky třetí od konce.

Finálové závody kanoistů a kajakářek jsou v Augsburgu na programu v neděli.

Výsledky: Muži: K1: 1. Pfannmöller (Něm.) 193,43 (0 tr. sekund), 2. Oblinger (Rak.) 194,86 (0), 3. Lefevre (Fr.) 194,88 (0), ...10. Kobes 203,90 (4), 17. Raab 100,05 (2), 38. Kubričan (všichni ČR) 145,34 (50).