Dárek k narozeninám: Floyd si nadělil dalšího soka. Maidanu

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 2. 2014 7:00
Potvrzeno, hotovo. Floyd Mayweather (45-0) na svém twitterovém účtu napsal: 3. května budu bojovat s Marcosem Reném Maidanou (35-3)!
Floyd Mayweather (uprostřed) si nakonec vybral coby dalšího soupeře Marcose Maidanu (vlevo)
Floyd Mayweather (uprostřed) si nakonec vybral coby dalšího soupeře Marcose Maidanu (vlevo) | Foto: Facebook

Las Vegas – Potvrzeno, hotovo. Boxerský král Floyd Mayweather junior na svém twitterovém účtu napsal: 3. května budu bojovat s Marcosem Reném Maidanou! Místo konání? MGM Grand v Las Vegas, placeným kanálem bude pochopitelně Showtime.

„Svým posledním výkonem si Maidana vysloužil mojí pozornost,“ pronesl v pětačtyřiceti zápasech neporažený boxer a nejbohatší sportovec světa Floyd Mayweather. A opět si vybral skvělý čas na oznámení svého dalšího zápasu: stalo se tak přesně v den jeho sedmatřicátých narozenin.

Vstupenka ke slávě? Souboj s Bronerem

A o jakém zápase to „Money“ mluvil. Pochopitelně o souboji Maidany s Adrienem Bronerem, který se sám prohlašoval za nástupce hvězdného Mayweathera, a ten jej považoval za svého mladšího bratra. Nyní jej tak bude mít šanci pomstít. Argentinec ale slibuje fanouškům něco jiného.

„Jsem nesmírně rád, že mohu čelit Floydu Mayweatherovi, protože tak dostanu příležitost dokázat, že jsem nejlepší velterová váha na světě,“ nechal se slyšet třicetiletý knockoutér. Bojovat se bude právě ve velterové váze, ve hře budou mistrovské pásy obou – organizace WBA, který patří Bronerovi a WBC, jenž má v držení Američan.

„V prosinci jsem dokázal porazit skvělého defenzivního boxera a připravit mu první porážku kariéry a to samé mám v plánu udělat s Mayweatherem. Nezajímá mě, jestli je aktuálně nejlepší na světě a stále neporažený. 3. května bude velkým dnem pro celou Latinskou Ameriku,“ dodal Maidana, který má za sebou díky výhrám nad Bronerem a Lopezem nejlepší rok kariéry.

Mayweather nehodlá Maidanu podcenit

A Mayweather, který za poslední souboj s Mexičanem Sauelem Alvarezem inkasoval více jak 70 milionů dolarů, nebere svého dalšího soupeře na lehkou váhu. „Je to velmi zkušený bojovník, jehož knockoutérské schopnosti jsou nebezpečné pro každého. Myslím, že si zaslouží tak velký souboj, jako je ten se mnou, a fanoušci možnost vidět, zda-li se mu podaří to, co se nepodařilo 45 jménům před ním – porazit mě,“ pronesl mistr světa v pěti váhových divizí.

S jeho slovy pochopitelně souhlasí jak zástupci spolupořádajících formací Mayweather Promotions a Golden Boy Promotions (GBP), tak televize Showtime. „Je to velmi nebezpečný soupeř pro Floyda, knockoutový umělec a muž, který loni ukázal, že je na vrcholu svých sil,“ pronesl generální ředitel prvně jmenované stáje a Mayweatherův pobočník Leonard Ellerbe.

„V Marcosi Maidanovi může mít Floyd možná svého vůbec nejtěžšího soupeře. On je typem soupeře, který skutečně prověří, zda-li je tím nejlepším z nejlepších. Je silný, je tvrdý, je agresivní. Soubojem s Bronerem ukázal, že se nenechá rozhodit ani věcmi před zápasem, ani děním v ringu,“ dodal Richard Schäfer, šéf GBP.

„První dvě události naší smlouvy s Floydem byly pro Showtime obrovsky úspěšné a jsme hrdí, že můžeme pořádat i tento souboj. Maidana je extrémně nebezpečný soupeř, který dokáže jediným úderem změnit vývoj dění v ringu. Je agresivní, zuřivý, čeká nás úžasný souboj,“ dodal výkonný viceprezident televize Showtime, která si loni zajistila služby Mayweathera pětizápasovou smlouvou na garantovaných 200 milionů dolarů pro amerického boxera.

Smutní jen na britských ostrovech

Jediní, kteří nesdílí zámořské nadšení, jsou Britové. Když před měsícem spustil Mayweather hlasování o tom, kdo se má stát jeho dalším soupeřem, díky masivní kampaní na ostrovech dokázal Amir Khan v "duelu" právě s Maidanou zvrátit přízeň fanoušků na svojí stranu. Ani to ale nestačilo. V pátek oficiálně vzdal svojí snahu o souboj s Mayweatherem a popřál Argentinci hodně štěstí do vzájemného souboje.

„Floyd a jeho tým stále neodpovídají. Zápas tedy nebude. Když se tak nad tím zamyslím, měl jsem vzít raději ten zápas s Devonem Alexandrem v prosinci 2013. Floydův tým si ze mě dělá dobrý den, jen tu s ním ztrácím čas. Maidanovi přeji hodně štěstí a zároveň se omlouvám svým fanouškům. Všichni jsme si přáli tento zápas, ale bohužel, Floyd se mě bojí,“ napsal na sociálních sítích sedmadvacetiletý Brit přezdívaný „Král“, který měl už v lednu údajně poslat protistraně podepsanou smlouvu na zápas.

Na ni ale Mayweather reagoval jen zmíněným hlasováním. Zhrzený Khan tak nyní svojí pozornost zaměří na jednoho z trojice Shaw Porter, Lamont Peterson, nebo Adrien Broner. Ostře sledovaný a skvěle placený souboj s Floydem Mayweatherem patří Maidanovi. Potrestá Argentinec za tyto hrátky boxerského vládce, nebo ten opět potvrdí svojí jedinečnost?

 

Právě se děje

před 25 minutami

Po nehodě kánoe se pohřešuje vnučka exprezidenta Kennedyho a její syn

Po nehodě na kánoi se v USA pohřešují dva ze členů rodinného klanu Kennedyových, vnučka Roberta F. Kennedyho Maeve Kennedyová Townsendová McKeanová a její osmiletý syn Gideon. Neštěstí se stalo v zálivu Chesapeake na východním pobřeží. Oblast prohledávají záchranáři. Podařilo se jim najít loďku a pádlo, ale žádná těla, napsala agentura Reuters.

Pátrání začalo ve čtvrtek odpoledne místního času poté, co policie dostala oznámení o dvou lidech v zálivu Chesapeake, kteří kvůli silnému větru zřejmě ztratili kontrolu nad svou lodí a nemohou se dostat na břeh. Později záchranáři našli převrženou loď. Kathleen Kennedyová Townsendová, matka Maeve, později vydala prohlášení, ve kterém informovala, že její dcera a vnuk se pohřešují po nehodě na kánoi a zřejmě oba zemřeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy