Dallas, obhájce titulu v NBA, je vyřazen

6. 5. 2012 8:52
Obhájce titulu v NBA, basketbalisté Dallasu, končí letošní cestu za obhajobou nečekaně brzy.
Vince Carter, Brendan Haywood a Dirk Nowitzki. Lavička Dallasu zklamaná z toho, že obhájce titulu končí v ply ff NBA po porážce 0:4 v sérii s Oklahomou | Foto: Reuters

Dallas - Obhájce titulu v NBA, basketbalisté Dallasu, končí letošní cestu za obhajobou nečekaně brzy. V sérii s Oklahomou vypadli, aniž získali jediné vítězství.

Čtvrtou výhru vybojovala Oklahoma v čele s Kevinem Durantem na půdě Dallasu při skóre 97:103.

Nowitzki 34 bodů, ale k ničemu

Hráči Dallasu loni poprvé pozvedli mistrovskou trofej a Němec Dirk Nowitzki byl zvolen nejužitečnějším hráčem finále, jenže Oklahoma byla letos nad jejich síly. Ve čtvrtém zápase play off vymazala až třináctibodové manko ve druhém poločase a díky jasné převaze v závěrečné čtvrtině 35:16 sérii ukončila v nejkratším možném čase.

"Měli mnohem více zbraní než my," prohlásil zklamaný Nowitzki, který byl s 34 body nejlepším střelcem večera. Do role hlavní hvězdy se však v klíčovém závěru duelu pasoval náhradník Oklahomy James Harden, který 15 ze svých 29 bodů nastřílel v poslední čtvrtině.

Jako Miami 2007

Dallas letos potkal stejný osud jako Miami v roce 2007, které se loučilo coby obhájce titulu také už v prvním kole vyřazovacích bojů. Nejstarší tým soutěže zřejmě čeká nyní přestavba kádru. A Oklahomu ve čtvrtfinálové sérii NBA lepší z dvojice Denver - Los Angeles Lakers.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Orlando - Indiana 99:101 po prodl. (stav série 1:3).

Západní konference:

3. zápasy: LA Clippers - Memphis 87:86 (stav série 2:1), Utah - San Antonio 90:102 (stav série 0:3).

4. zápas: Dallas - Oklahoma City 97:103 (konečný stav série 0:4).