Životní úspěch ve SP. Cyklokrosařka Zemanová byla dvanáct sekund od bronzu

10. 12. 2023 14:38
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová vybojovala ve Val di Sole životní čtvrté místo ve Světovém poháru. Od bronzu ji dělilo dvanáct sekund. Na sněhu v Itálii vyhrála suverénně Nizozemka Manon Bakkerová, následovaná dvěma krajankami.
Kristýna Zemanová
Kristýna Zemanová | Foto: Václav Volf

Zemanová si v elitním seriálu vylepšila necelé dva měsíce před mistrovstvím světa v Táboře dosavadní maximum o dvě příčky. První desítku uzavřela Kateřina Hladíková.

Dvacetiletá Zemanová se přetahovala o bronzový úspěch s Puck Pieterseovou, jež letos v SP startovala jen dvakrát a pokaždé dojela druhá. Dnes ji vedle Bakkerové porazila ještě Ceylin del Carmen Alvaradová, vedoucí cyklokrosařka seriálu. Pokaždé při dosavadních šesti startech v sezoně byla na pódiu, z toho dvakrát nejvýše.

V hodnocení Světového poháru si Zemanová polepšila na devátou pozici, pětici nizozemských favoritek v popředí vede Alvaradová s náskokem 60 bodů. Osmý závod bude za týden hostit Namur v Belgii.

SP v cyklokrosu ve Val di Sole (Itálie):

Ženy: 1. Bakkerová 46:14, 2. Alvaradová -23, 3. Pieterseová (všechny Niz.) -1:35, 4. Zemanová (ČR) -1:47, 5. McGillová (Kan.) -2:14, 6. Corviová (It.) -2:34, …10. Hladíková -4:59, 18. Jeřábková -7:17, 19. Vaníčková (všechny ČR) -7:21.

Průběžné pořadí (po 7 ze 14 závodů): 1. Alvaradová 195, 2. Brandová (Niz.) 135, 3. Bakkerová 133, …9. Zemanová 89, 33. Hladíková 17, 50. Jeřábková 8, 52. Vaníčková 7.