reklama
 
 

Skvělý úspěch! Junior Kopecký má z ME cyklokrosařů stříbro, Nosková bronz

5. 11. 2017 11:52
Junior Tomáš Kopecký si v úvodním závodě mistrovství Evropy v cyklokrosu v Táboře dojel pro stříbro. Ve finiši ho porazil pouze Švýcar Loris Rouiller, pro bronz si s menším odstupem dojel Brit Ben Tulett. V následujícím závodu žen do 23 let získala další cenný kov pro český tým třetí Nikola Nosková.

Tábor - Osmnáctiletý Kopecký přes neúspěšný spurt o prvenství dosáhl největšího úspěchu v kariéře. Do cílové rovinky vjel jako druhý a už se nedokázal dostat přes Rouillera, s nímž strávil většinu závodu v čele.

"Chtěl jsem samozřejmě vyhrát. Prohrát ve spurtu, když jste tomu tak blízko, je samozřejmě škoda. Ale je úžasné, že jsem dosáhl na medaili, která byla mým cílem," uvedl Kopecký.

Dalším v pořadí z osmičky Čechů na startu byl se ztrátou necelých dvou minut osmnáctý Jakub Ťoupalík.

Všestranná Nosková potvrdila svůj velký potenciál. Aktuálně nejlepší česká silničářka - kromě rychlobruslařské hvězdy Martiny Sáblíkové - a úřadující domácí šampionka ze silničního závodu i časovky kontrolovala od začátku dění v popředí pelotonu.

Přestože se občas potýkala s technikou, přidala další velký úspěch v terénu po stříbru v belgickém Heusden-Zolderu na MS 2016. Do nejlepší desítky se vešly i sedmá Magdalena Mišoňová a desátá Adéla Šafářová. Vyhrála Italka Chiara Teocchiová před Belgičankou Laurou Verdonschotovou.

"Ještě v nájezdu do depa jsem doufala, že závod dotáhnu do spurtu, ale pak už mi chyběly síly. Za medaili jsem ale hrozně moc ráda a beru ji, i když ten titul byl blizoučko," prohlásila Nosková.

autor: ČTK | 5. 11. 2017 11:52

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama