Italský cyklistický tým Bardiani dostal distanc za doping. Nesmí závodit po dobu 30 dnů

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 6. 2017 19:35
Italský cyklistický tým Bardiani-CSF pyká za dopingové provinění Nicoly Ruffoniho a Stefana Pirazziho, kteří měli pozitivní test při mimosoutěžních kontrolách koncem dubna.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Aigle (Švýcarsko) - Italský kontinentální tým Bardiani-CSF se nesmí kvůli dopingovému provinění dvou cyklistů zúčastnit 30 dnů závodů. Trest s platností do 14. července dnes vynesla Mezinárodní cyklistická unie (UCI).

Tým pyká za dopingové provinění Nicoly Ruffoniho a Stefana Pirazziho, kteří měli pozitivní test při mimosoutěžních kontrolách koncem dubna. O několik týdnů později jejich doping potvrdila analýza vzorku B a oba byli propuštěni.

Cyklisté Bardiani-CSF se ještě stihli před vynesením trestu zúčastnit Gira d'Italia. Během suspendace přijdou například o plánovaný start na závodu Kolem Rakouska.

Třicetidenní distanc za dva pozitivní testy svých členů během 12 měsíců dostal letos také nejlepší český tým Elkov-Author, jenž nesměl závodit od 4. května do 3. června.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy